Wiadomości z Pyskowic

Rolety Plisowane - czyli okno Twoich marzeń

  • Dodano: 2020-01-09 13:30

Rolety plisowane to jedno z innowacyjnych rozwiązań, które zagwarantuje nam nie tylko ochronę przed intensywnymi promieniami słońca, ale również estetyczny wygląd. Wszystko to dzięki harmonijkowej plisie, za którą stoi funkcjonalność i nowoczesność. Dlaczego warto wybrać akurat to rozwiązanie?

Rolety plisowane dopasowane do każdego wnętrza

Rolety plisowane to idealna alternatywa dla tradycyjnych systemów okiennych, które zaczęły tracić swoją popularność ze względu na standardowy wygląd oraz problemy ze stabilnym montażem. Każdy z nas chce, aby wnętrze jego domu było harmonijne, estetyczne oraz funkcjonalne. Odpowiedzią na wszystkie wymienione potrzeby są rolety plisowane. Dzięki szerokiej gamie kolorów znajdziemy model szyty niemal na miarę do naszego pomieszczenia. Jeśli nasze mieszkanie zostało wykończone w stylu nowoczesnym, wówczas warto postawić na stonowane kolory bazowe takie jak: biel, czerń, beż czy szary. Wiele osób decyduje się również na dopasowanie rolety do dodatków. W końcu czasami jest to jedyna dekoracja naszego okna. W takiej sytuacji wybór pada najczęściej na kolory takie jak:pomarańczowy, czerwony, zielony, złoty, brązowy czy miedziany. 

Przeglądając produkty dostępne w asortymencie producentów, zauważymy nie tylko wyżej wymienioną paletę barw, ale również inne, bardziej energetyczne rozwiązania. Będą one idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecka, wnętrzach w stylu boho czy po prostu w mieszkaniach osób, które stawiają na żywe kolory i nie lubią monotonii. Każdy z nas ma swoje preferencje, a producenci starają się dopasować swoje produkty do wszystkich klientów, gwarantując duży wybór. Jednak zanim zdecydujemy się na kolor, powinniśmy wziąć pod uwagę funkcje, na jakich nam zależy. 

Jaką tkaninę wybrać?

W zależności od tkaniny możemy uzyskać większą lub mniejszą ochronę przed intensywnym światłem czy też temperaturą. Jedną z możliwości jest wybór materiału perłowego, który gwarantuje nowoczesny efekt dzięki transparentności oraz przestrzennej formie. W tym przypadku zyskamy zabezpieczenie przed intensywnymi promieniami słońca oraz spojrzeniami osób z zewnątrz. Klienci, którym zależy na dodatkowych właściwościach termoizolacyjnych, powinni pomyśleć nad wyborem tkaniny metalizowanej. Charakteryzuje się ona dodatkową cienką warstwą aluminium, która odbija promienie słoneczne. Dzięki temu latem zyskamy ochronę przed nagrzewaniem pomieszczenia. Natomiast zimą zatrzymamy ciepło wewnątrz. Nie zapominajmy również, że będzie ona również idealną ochroną przed intensywny światłem. 

Jednak wielu z nas pracuje w systemie zmianowym lub wychowuje małe dzieci, które w ciągu dnia potrzebują dodatkowej drzemki. W takich sytuacjach niezwykłą zaletą będzie możliwość 100% zaciemnienia. Efekt ten uzyskamy dzięki zamontowaniu rolet plisowanych z tkaniny BLACKOUT, która wyróżnia się na tle pozostałych dodatkową jednostronną warstwą białej gumy. Dzięki niej otrzymamy również gwarancję ochrony antytermicznej. Wszystkie wymienione tkaniny możemy znaleźć na stronie producenta Karnix: https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.

Rolety plisowane również do okien dachowych

Rolety plisowane firmy Karnix gwarantują znakomitą ochronę również w przypadku okien dachowych. Bez wątpienia poddasza to miejsca, które są szczególnie narażone na działanie intensywnych promieni słonecznych i nagrzewanie. Dzięki możliwości przysłonięcia tylko części okna możemy zachować funkcjonalne oświetlenie wnętrza, ograniczając nadmierny dostęp światła. Plisy dachowe mogą być wykonane z wszystkich wyżej wymienionych tkanin: perłowej, metalizowanej oraz BLACKOUT. To, jaki efekt chcemy uzyskać, zależy wyłącznie od nas Obsługa i montaż rolet są intuicyjne, nie wymagają fachowej pomocy czy korzystania ze specjalistycznych narzędzi. Większość przedmiotów, które będą potrzebne w trakcie montażu, znajdziemy w pakiecie z roletą. Należy przygotować dodatkowo nożyczki oraz wkrętak krzyżakowy. 

Należy jednak pamiętać, że przed wyborem odpowiedniej plisy dachowej powinniśmy zmierzyć okna tak, aby podczas montażu nie pojawiły się problemy. Podstawową zasadą, jaką musimy przestrzegać, jest pomiar szerokości wewnętrznej ramy przy krawędziach okna, a nie szyby. Jeśli dostosujemy się do wymienionych wskazówek, powinniśmy bez problemu wybrać odpowiedni rodzaj rolety, kolor oraz rozmiar.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.