Wiadomości z Pyskowic

Spróbuj sił w przeglądzie pieśni "Śląskie Śpiewanie"

  • Dodano: 2022-05-23 06:30, aktualizacja: 2022-05-22 16:25

Wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” i Związkiem Górnośląskim zaprasza się miłośników śląskich tradycji muzycznych do wzięcia udziału w 28. edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza "Śląskiego Śpiewania".

Etapy konkursu

I etap odbywa się online. Termin przesyłania zgłoszeń i nagrań audio-video upływa 12 września br., a informacja o dalszych losach uczestnika zostanie przesłana mu na e-maila, zaś 6 września br. na stronie www.zespolslask.pl zostanie opublikowana lista finalistów.

Przegląd finałowy i koncert galowy 28. edycji "Śląskiego Śpiewania” odbędą się w dniu 25 września 2022 roku w siedzibie Zespołiu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Tegoroczna edycja "Śląskiego Śpiewania” nawiązuje do zbliżających się wydarzeń związanych z jubileuszem 70-lecia działalności artystycznej Zespołu "Śląsk". Włączenie do repertuaru przeglądu pieśni spopularyzowanych przez Stanisława Hadynę, podkreśli postać wiślańskiego twórcy jako założyciela i wieloletniego kierownika artystycznego „Śląska”.

Przegląd ma charakter międzynarodowy i organizowany jest na terenie polskiej, czeskiej i słowackiej części historycznego Górnego Śląska.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy pod linikiem na stronie Zespołu Śląsk.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.