Wiadomości z Pyskowic

Sprawdź, zanim wyruszysz. Od 3 grudnia nowe rozkłady popularnych linii autobusowych

  • Dodano: 2022-12-01 06:30, aktualizacja: 2022-11-30 22:45

3 grudnia br. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza nowe rozkłady jazdy dla ok. 50 linii. Są wśród nich również popularne wśród mieszkańców Pyskowic połączenia „gliwickie” – M105 oraz 71. Zmiany spowodowane są otwarciem Centrum Przesiadkowego w Gliwicach – dodatkowy przystanek na trasie wydłuży czasy przejazdów autobusów.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W Centrum Przesiadkowym przy ul. Składowej zostaną zlokalizowane 32 przystanki obsługiwane przez ponad 40 linii komunikacji miejskiej. Autobusy łączące Pyskowice z Gliwicami, numer 71 i M105, zatrzymywać się będą na stanowisku numer 8. W przypadku niektórych połączeń zostaną zachowane dotychczasowe przystanki pod dworcem PKP (np. dla linii M105) przy jednoczesnym zamknięciu samego placu przed budynkiem z powodu dalszych prac, zaplanowanym od 5 grudnia do odwołania.

Projekt zmiany organizacji ruchu w Gliwicach jest jednym z największych w historii ZTM. Organizator transportu, wspólnie z UM w Gliwicach, przygotowywał się do jego wdrożenia kilka miesięcy. Standardowo przy tego typu dużych zmianach ZTM zapewni pasażerom dodatkową pomoc. Deklaruje, że w pierwszych dniach obowiązywania modyfikacji tzw. informatorzy terenowi będą na najważniejszych przystankach pomagać podróżnym w korzystaniu z połączeń autobusowych.

Szczegółowe informacje dotyczące zaplanowanych zmian można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800-16-30-30 oraz na stronie internetowej ZTM (link).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również