Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Pierwszy w Pyskowicach street workout. Otwarcie już za kilka dni

  • Dodano: 2020-08-21 09:00

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasto wypełnia kolejną przestrzeń zielonego placu przy ul. Szpitalnej. Gotowa jest już strefa street workout. Jednak ze względów budowlanych i w trosce o bezpieczeństwo użytkowników władze miasta proszą, by nie korzystać z urządzenia do niedzieli, 23 sierpnia.

Zajęcia street workout stają coraz bardziej popularne wśród młodzieży. Teraz taką możliwość będą mieć również mieszkańcy naszego miasta.

Podczas ćwiczeń gimnastycznych wykorzystuje się masę własnego ciała. Zestaw przeznaczony jest dla osób powyżej 140 cm wzrostu, a dopuszczalne obciążenie na jeden element urządzenia to 150 kg. W ramach prac  wykonano również bezpieczną nawierzchnię z mat gumowych. Urządzenie jak i podłoże posiadają certyfikaty bezpieczeństwa

Street workout  wykonała firma DAMART Damian Smelczyński, Rychwał.

Uwaga! Sprzęt pozostanie wyłączony z użytku do niedzieli, o czym przypominają tabliczki umieszczone na terenie obiektu. Zwłoka w udostępnieniu podyktowana jest względem na bezpieczeństwo użytkowników i wymogami  budowlanymi – potrzeba paru dni, by cement związał i ustabilizował osadzone w nim  urządzenie. 


Źródło: UM Pyskowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.