Wiadomości z Pyskowic

Event charytatywny dla uchodźców z Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-04 07:00, aktualizacja: 2022-03-03 21:39

W najbliższą niedzielę 6 marca gliwicka Cechownia oraz Centrum Kultury Victoria zapraszają na duże wydarzenie charytatywne: Gliwice dla Ukrainy. Urząd Miasta Pyskowice zaprasza do zapoznania się z programem.

Program

W godz. 14:00 – 18:00 w budynku Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35A będzie można odwiedzić stoiska informacyjne organizacji angażujących się w pomoc uchodźcom oraz skonsultować się w punkcie informacyjnym.

Wydarzenie w Cechowni rozpocznie się o godzinie 14:00. W pierwszej części zaplanowano panele dyskusyjne i prelekcje. Na temat potężnego kryzysu na Ukrainie, którego wszyscy jesteśmy świadkami, wypowiedzą się m.in. Bogusław Tracz (historyk, obecnie pracownik Biura Badań Historycznych katowickiego oddziału IPN; autor wielu książek) oraz Zbigniew Rokita (polski dziennikarz i reporter specjalizujący się w problematyce Europy Środkowo-wschodniej; laureat Nagrody Literackiej Nike), a także gen. Grzegorz Hałupka. Głos – w temacie jak mądrze i bezpiecznie pomagać – zabierze Łukasz Gorczyński (Przewodniczący zespołu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych „Proste prawo dla NGO”, Wiceprezes Stowarzyszenia „Cała Naprzód”, wiceprezes Fundacji trzeci.org i członek zarządu Stowarzyszenia Dialog Społeczny). Z kolei Joanna Mierzwicka-Buzek  oraz Agnieszka Wilczyńska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach poprowadzą prelekcję pt.: „Kiedy dotyka nas kryzys”.

Poza panelem dyskusyjnym w holu głównym budynku Cechowni odbędzie się forum wymiany doświadczeń i wiedzy. Wstęp na tę część wydarzenia jest bezpłatny. Liczymy jednak, że uczestnicy wesprą inicjatywę dobrowolnymi datkami do puszek wolontariuszy Stowarzyszenia Cała Naprzód. Odbędzie się również kiermasz ciast.

O godz. 18:00 wystartują koncerty polskich i ukraińskich artystów. Na dwóch scenach Cechowni wystąpią: Michał Matuszewski, charyzmatyczny muzyk z Bieszczad, Jakub Skorupa -  pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów oraz wokalistki popowego zespołu Vellow – dwie siostry urodzone we Lwowie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kroke, wywodzący się z Krakowa zespół szukający inspiracji w muzyce etnicznej. Kroke doceniany jest przez międzynarodową publiczność, gościł na niejednym festiwalu poza granicami naszego kraju. Muzycy na koncie mają współpracę m.in. z Tomaszem Stańko, Edytą Geppert, Anną Marią Jopek, orkiestrą Simfonietta Cracovia. Biletem wstępu na koncerty będą cegiełki, z których zakup w całości zostanie przekazany na rzecz pomocy Ukrainie.

Na miejscu będą tłumacze języka ukraińskiego, dlatego zaprasza się również wszystkie osoby, które pochodzą z Ukrainy i chcą uzyskać więcej informacji na temat aktualnych działań w regionie.

Najważniejsze informacje

  • Kiedy? 6 marca 2022, godz. 14:00 – 22:00
  • Gdzie? Cechownia, ul. Bojkowska 35A, 44-100 Gliwice
  • Co? Koncerty, zbiórki, stoiska informacyjne dot. pomocy uchodźcom, panele dyskusyjne, prelekcje
  • Bilety: Na pierwszą część wydarzenia (godz. 14 – 18) wstęp jest bezpłatny. Biletem wstępu na koncerty są cegiełki do kupienia na stronie: ckvictoria.pl oraz cechownia-gliwice.pl lub na miejscu.

Jak dojechać do Cechowni? Dla zmotoryzowanych w dniu wydarzenia udostępniony zostanie bezpłatny parking. Wskazówka dla tych, którzy wybiorą komunikację miejską: przystanek Trynek Nowe Gliwice, linie: 8, 58; przystanek Gliwice Kopalniana, linie: 32, 669, 932, 41

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również