Wiadomości z Pyskowic

Awaria w ING Banku Śląskim i kłopoty ze składaniem wniosków "500 plus"

  • Dodano: 2019-07-01 13:00

1 lipca startuje program 500 plus w nowej odsłonie. Tym razem jest on dedykowany wszystkim dzieciom. Wnioski można składać przez internet m.in. za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Niestety, pojawiły się już pierwsze problemy techniczne. W tej chwili ING Bank Śląski boryka się z awarią.


Szacuje się, że pieniądze trafią do 4,4 mln rodzin, 6,8 mln dzieci w całej Polsce, w tym do ok. 812 tys. w województwie śląskim. Wnioski o otrzymanie świadczenia można składać od poniedziałku, 1 lipca, za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Z kolei w sierpniu pojawi się możliwość złożenia wniosku w formie papierowej - osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. 


Pierwszy dzień składania wniosków okazał się zabójczym dla systemu ING Banku Śląskiego. Jego klienci nie mogą zarejestrować dziś swoich dokumentów.


- Mamy przejściowe problemy z przyjmowaniem wniosków o wypłaty świadczeń w ramach wniosków 300+ i 500+ składanych poprzez bankowość internetową Moje ING i aplikację mobilną Moje ING mobile. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, przepraszamy za niedogodności. Przypominamy, że kolejność składania wniosków nie ma znaczenia dla kolejności ich rozpatrywania i wypłaty pieniędzy. Każda uprawniona do otrzymania świadczenia rodzina może spokojnie złożyć wniosek w ciągu kilku kolejnych tygodni. Będziemy informować na bieżąco o postępach w usuwaniu awarii – czytamy na stronie banku.


Przypominamy, że złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października 2019.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również