Wiadomości z Pyskowic

Zaplanuj swoją podróż "od a do z"

  • Dodano: 2020-04-17 10:45

Podróże to jedna z ciekawszych i najbardziej fascynujących pasji jakie można posiadać. Wie o tym każdy, kto choć raz rozsmakował się w przygodzie, jaką jest poznawanie nowych zakątków świata.

Niezależnie od tego jakim budżetem dysponujemy, jaki styl podróżowanie preferujemy: czy stawiamy na luksus czy też na ekstremalne doznania, niezależnie od tego czy mam do czynienia z daleką wyprawą czy też całkiem bliską destynacją i wreszcie niezależnie od tego czy chodzi o podróż, która potrwa miesiąc czy też o weekendową wycieczkę – niezależnie od tych wszystkich czynników, podróże mają pewien wspólny mianownik – zaczynają się na długo przed tym zanim na dobre się zaczną. I choć na pierwszy rzut oka brzmi to być może kuriozalnie naprawdę tak jest. O co chodzi? Oczywiście o konieczność ich zaplanowania!


Zaplanowanie podróży obejmuje szereg czynności. Przygotowując się do wyprawy powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach. Dwie z nich są bez wątpienia kluczowe. Po pierwsze sama podróż, w znaczeniu wyboru środka transportu. Po drugie kwestia noclegu i zakwaterowania. Jeśli chodzi o kwestię pierwszą czyli transport w XXI wieku bez wątpienia najczęściej wybierany, szczególnie w przypadku nieco dalszych podróży, na przykład tych zagranicznych, ale także w przypadku krótkich wypadów weekendowych, aby nie tracić czasu jest transport lotniczy. I nic dziwnego, bo samolotem dotrzemy wszędzie szybko i wygodnie. Planując podróż drogą lotniczą bardzo często skupiamy się jedynie na konieczności wyszukania i wybrania odpowiednich połączeń lotniczych. Najchętniej, aby podróż odbyła się z najbliższego względem naszego miejsca zamieszkania lotniska, bez konieczności przesiadania się, prosto do miejsca docelowego, jeśli znajduje się tam lotnisko, lub też możliwie blisko.

Ważne, aby już na tym etapie wziąć pod uwagę podróż jako całość, uwzględniając także dwa ważne etapy. Kwestię dojazdu do lotniska, z którego odlatujemy. I kwestię transportu z lotniska, na które przylatujemy do miejsca docelowego – na przykład miejsca naszego zakwaterowania. W przypadku dużych portów lotniczych, jak lotnisko Chopina w Warszawie warto poszukać odpowiedniego parkingu. Parking lotniskowy to wygodne rozwiązanie, umożliwia nam bowiem bezproblemowy dojazd na lotnisko własnym autem, z możliwością pozostawienia go tam do naszego powrotu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga konieczności angażowanie innych osób w odwiezienie i odbiór z lotniska po naszym powrocie. Jednak parkingi należące bezposrednio do lotniska najcześciej sporo kosztują dlatego warto poszukać innych parkingów w okolicy które oferują korzystniejsze warunki - parking Okęcie to jedno z takich rozwiązań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.