Wiadomości z Pyskowic

Wypożyczalnia samochodów Pyskowice

  • Dodano: 2021-04-23 10:15, aktualizacja: 2021-04-26 16:01

Rynek wynajmu samochodów tak osobowych jak i ciężarowych, dostawczych wciąż nie jest odpowiednio nasycony. Nieustannie odkrywane są nisze rynkowe pozwalająca na rozwój kolejnych wypożyczalni samochodów. Województwo śląskie i aglomeracja śląska w szczególności doznaje ożywienia w tej kwestii. W pewnym zakresie wypożyczalnia samochodów nie musi walczyć o klienta o ile jest partnerem ubezpieczyciela i oferuje samochód zastępczy z oc sprawcy poszkodowanym na zasadach ustalanych z ubezpieczycielem. Rozliczenie z klientem ostatecznym odbywa się bezgotówkowo po stawkach ustalonych wcześniej umową partnerska z ubezpieczycielem. Klienci kierowani są do wypożyczalni przez ubezpieczyciela lub też sam ubezpieczyciel zajmuje się wynajmem na rzecz klienta. To specyficzny układ biznesowy, który doskonale się sprawdza. Z usług wynajmu auta zadowoleni są zarówno klienci korzystający, ubezpieczyciele jak również właściciele wypożyczalni. Pyskowice nie są odosobnione w tym procederze. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na samochody zastępcze na rynku, każdego dnia warto jest również w Pyskowicach zainwestować w działalność wypożyczalni samochodów. Dzięki oddziałom sytuowanym w mniejszych miejscowościach rozproszonych w regionie wypożyczalnia ma szansę być zawsze blisko klienta gwarantując samochody szybko i sprawnie z podstawieniem nawet bezpośrednio na miejsce wypadku tuz po zdarzeniu i zgłoszeniu takiego zapotrzebowania.

Wypożyczalnia samochodów w Pyskowicach korzysta ze szczególnego rynku i popytu, bowiem niedaleka odległość od prężnie działających stref ekonomicznych sprawia, iż samochody wynajmowane są przez biznesmenów, managerów odwiedzających oddziały swych firm, ponadto biznes chętnie korzysta w razie potrzeby z wynajmów długoterminowych. Ponadto Pyskowice zlokalizowane są nieopodal jednego z największych portów lotniczych w południowej Polsce, co za tym idzie daje to sposobność do powalczenia o klientów wynajmu aut dla przyjezdnych.

Lokalizacja Pyskowic niesie ze sobą szanse i zagrożenia w postaci dużej konkurencji. Należy wspomnieć że na rynku lokalnym działają nie tylko firmy lokalne ale również oddziały franczyzowe wypożyczalni znanych marek o bardzo szerokim zasięgu. Walka konkurencji jest dwojaka. Chodzi nie tylko o cenę. Wielu klientów uważa cenę za kwestię drugorzędną. Kluczowa jest dostępność pojazdu, bogaty wybór opcji dodatkowych, łatwość finalizacji umowy, rezerwacji, czytelne zasady korzystania i przystępny regulamin wynajmu. Cena ma istotna role, jednak decydująca jest jakość oferty i usługi. Samochód nie musi być tani ale musi być bezpieczny i sprawny, a najlepiej przy tym także komfortowy. Standardem obecnie jest już brak ograniczenia w podróży wynajętym autem. Można nim jechać za granicę, bez limitu kilometrów. Kupując dodatkowe świadczenia ubezpieczeniowe nie musimy też dbać o strzeżony parking, garaż itp. tym samym coraz chętniej pożyczamy auto na wakacje, weekend, dla rozrywki. Wynajmy przestają być koniecznością a staja się usługą powszechną. Klienci dzięki przejrzystym zasadom działalności wypożyczalni chętniej korzystają z oferty.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.