Wiadomości z Pyskowic

Urządzenia szpiegowskie na co dzień

  • Dodano: 2021-03-08 10:15

Urządzenia szpiegowskie rodem z filmów o słynnym agencie James Bond dostępne są obecnie w licznych sklepach. Co prawda nie znajdziemy w nich narzędzi służących do likwidacji zagrożenia, ale już do inwigilacji jak najbardziej. Podsłuchiwanie, nagrywanie czy robienie zdjęć z ukrycie ma wydźwięk pejoratywny, ale gdy wykorzystuje się tych możliwości w obronie własnego mienia, zdrowia czy nawet życia, urządzenia szpiegowskie zaczynają być odbierane pozytywnie. Dzisiaj opowiemy wam trochę o tym jakie urządzenia szpiegowskie dostępne są na rynku, jakie mają funkcjonalności oraz gdzie można je zakupić.

Urządzenia szpiegowskie

Dostęp do nowoczesnych urządzeń szpiegowskich jest możliwy dzięki rozwojowi technologii, tak samo jak twój telefon posiada kamerę o wysokiej rozdzielczości tak samo kamerę mogą posiadać okulary czy zegarki. Większość przedmiotów codziennego użytku, po których nie spodziewasz się opcji nagrywania, podsłuchu czy lokalizowania może takie opcje mieć. Dostęp do akcesoriów szpiegowski stał się bardzo ułatwiony za sprawą zdecydowanie niższych cen. To co kiedyś było gadżetem ze słabą kamerą czy mikrofonem obecnie zapewnia nagrania video i audio na najwyższym poziomie. Możliwość zdalnego śledzenia innych lub nagrywania osób może w wielu przypadkach ocalić nas od problemów. Należy jednak pamiętać, że w świetle prawa nie mamy prawa do nagrywania osób bez wyrażenia przez nie zgody. Dlatego szantażowanie z wykorzystaniem nagrań czy podsłuchów jest karane, a urządzenia szpiegowskie mają chronić a nie być elementem dzięki, któremu coś zyskamy. 

Naturalnie gadżety szpiegowskie kojarzą się ze szpiegami i filmami lub bajkami o takowych szpiegach. Takie osoby zapewne również wykorzystują różnego rodzaju lokalizatory i podsłuchy, ale w jakiej formie ciężko powiedzieć. Detektywi, których możemy wynająć do rozwikłania zagadek, udowodnienia zdrady, poszukiwania osób zaginionych itd. również w swojej pracy korzystają z nowoczesnych technologii. 

Zasadniczo urządzenia szpiegowskie dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe oraz ze względu na ich możliwości czyli: podsłuchy, kamery, lokalizatory i dorzucić do tego można urządzenia do obserwacji jak noktowizory czy fotopułapki. 

Lokalizatory jak sama nazwa wskazują służą do lokalizacji osób lub przedmiotów. Obecnie wiele firm przewozowych posiada jawne lokalizatory do sprawdzania gdzie znajdują się ich samochody, a w użyciu prywatnym lokalizator to doskonały patent na sprawdzanie poczyniań dziecka. Lokalizator w breloczku przypinamy do kluczy to najpopularniejszy sposób na śledzenie lokalizacji dziecka. Klucze zazwyczaj trzymane są w kieszeni więc zawsze przy dziecku. O ile w przypadku najmłodszych nie musimy tłumaczyć się z umieszczenia takiego urządzenia w przedmiotach dziecka, o tyle nastolatkowi już lepiej o tym powiedzieć, choć to wciąż kwestie bardzo subiektywne, a naszym zadaniem nie jest ingerowanie w rodzicielstwo. W przypadku urządzeń sprawa jest oczywista, jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze auto odnajdzie się po ewentualnej kradzieży, albo mamy inny wartościowy sprzęt warto wyposażyć go w dyskretny lokalizator. OCzywiście lokalizator nie powinien być przypinany osobom dorosłym bez ich zgody czy przedmiotom, które do nas nie należą. 

Kolejną formą urządzeń szpiegowski są kamery niewielkich rozmiarów montowane np. w okularach. Jeżeli jesteś kierowcą prawdopodobnie masz w swoim samochodzie kamerę, która nagrywa przejazd. Nie robisz tego z pasji a dla swojego bezpieczeństwa, żeby w razie wypadku był dowód, a gdy ktoś będzie próbował wymusić odszkodowanie będziesz mieć nagranie, które udowodni twoją niewinność. Podobnie jest z ukrytymi kamerami, jeżeli wykorzystujesz je bez świadomości innych osób możesz mieć problemy, oczywiście o ile zostaniesz złapany. Jednak gdy użyjesz kamer w celu nagrania osoby, która wyraźnie Ci grozi może to pomóc w dalszym rozwoju sytuacji. Kamery najczęściej są wykorzystywane przez rodziców chcących sprawdzić jak opiekunka do dziecka wykonuje swoją pracę. W tym wypadku również masz obowiązek poinformowania przed rozpoczęciem pracy, że dana osoba będzie nagrywana. 

Podsłuchy to natomiast niewielkie mikrofony umieszczane w długopisach, guzikach, brelokach i innych dziesiątkach przedmiotów. Pozwalają na zbieranie dźwięku i przekazywanie go do odbiornika w czasie rzeczywistym albo nagrywaniu na wbudowaną pamięć. Jakość dźwięku oraz możliwości jakie ma dany podsłuch zależy od przedmiotu i producenta od jakiego kupujemy. Nieodpowiednie wykorzystanie podsłuchu będzie wiązać się z problemami w sądzie, jeżeli osoba podsłuchiwana odkryje podsłuch.

Urządzenia szpiegowskie gdzie kupić?

Urządzenia szpiegowskie można nabyć w sklepie Tomito w tym miejscu https://www.tomito.pl/pol_m_Akcesoria-Szpiegowskie-166.html znajdziesz tam opski z dyktafonem, zegarki szpiegowskie, lokalizatory w brelokach, dyskretne podsłuchy czy noktowizory. Ceny za większośc produktów są na prawdę niskie, i możn wejsć w posiadanie urządzeń szpiegowskich uznanych producentów w korzystnych cenach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.