Wiadomości z Pyskowic

Ubezpieczenie Assistance krótkoterminowe - co warto o nim wiedzieć?

  • Dodano: 2019-09-11 11:30

Wybierasz się w krótką, ale daleką podróż samochodem? Warto zabezpieczyć się w razie nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC i nieobligatoryjnym AC, dobrze jest wykupić krótkoterminowe ubezpieczenie assistance. Sprawdź, na czym to polega.

Ubezpieczenie assistance jest polisą dobrowolną – właściciel auta samodzielnie ocenia zasadność wykupywania takiej opcji. Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia z prostego powodu: to dodatkowe koszty, które trzeba ponieść. Warto jednak rozważyć taką opcję, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści.

Jak działa ubezpieczenie assistance krótkoterminowe?

Tego typu polisa właściwie niewiele się różni od standardowego ubezpieczenia assistance. Różnica często polega na okresie obowiązywania ochrony – jest ona znacznie krótsza, ponieważ ubezpieczenie zawierane jest na określony czas, np. kilkanaście dni.

Jaki jest zakres ochrony assistance krótkoterminowego?

Zakres ochrony ubezpieczeniowej w ramach krótkoterminowego assistance to kwestia bardzo indywidualna. Ubezpieczenie można dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań – tak, aby żadne zdarzenie drogowe nie okazało się przykrą niespodzianką.

  • Pomoc drogowa

Dobre assistance krótkoterminowe powinno przede wszystkim uwzględniać pomoc drogową. Chodzi tutaj głównie o takie usługi jak np. holowanie pojazdu po awarii, ładowanie lub wymiana akumulatora, wymiana ogumienia, awaryjne otwieranie samochodu, dostarczenie paliwa.

  • Pomoc medyczna

Dobrze, jeśli assistance uwzględnia pomoc medyczną obejmującą np. transport do szpitala, organizacja wizyty lekarskiej. Dzięki temu otrzymasz pomoc, gdyby doszło do poważnego wypadku.

  • Pomoc prawna

Assistance uwzględniający pomoc prawną przydaje się szczególnie podczas podróżowania za granicą. Specjaliści będą do dyspozycji wówczas, gdy dojdzie do kradzieży pojazdu za granicą lub uszkodzisz cudze mienie itp.

 Ile kosztuje krótkoterminowe ubezpieczenie assistance?

Trudno wskazać konkretne kwoty, ponieważ koszt krótkoterminowego ubezpieczenia assistance zależy od wielu czynników. Istotną rolę odgrywają między innymi:

  • cel podróży,
  • zakres ochrony,
  • czas trwania ochrony.

Jeśli chcesz poznać informacje o kosztach assistance, możesz porównać ubezpieczenia na stronie http://porownywarka-ubezpieczen.pl. Określając swoje potrzeby, dotrzesz do oferty maksymalnie zbliżonej do oczekiwań. Potem nie pozostaje nic innego jak porównać polisy i wybrać najtańsze rozwiązanie uwzględniające interesujący Cię zakres.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.