Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Sposób na atrakcyjność - jakim zabiegom medycyny estetycznej może się poddać mężczyzna

  • Dodano: 2020-06-22 13:15

W gabinetach i ośrodkach medycyny estetycznej coraz częściej można spotkać nie tylko płeć piękną. Na jakie zabiegi odmładzające i poprawiające wygląd może zdecydować się mężczyzna, aby dodać sobie atrakcyjności i pewności siebie?

Atrakcyjny wygląd to nie tylko brylowanie na salonach i zdobywanie serc. To także pewność siebie w różnych sytuacjach, czucie się dobrze ze sobą, przywiązanie do określonego stylu życia i wizerunku, a coraz częściej także ułatwienie sobie kariery w internecie bądź mediach. Dlatego od dawna już dziedzina medycyny estetycznej i plastycznej przestała być domeną żeńskich pacjentek.
 

Zabiegi i operacje odmładzające dla mężczyzn


Jest wiele zabiegów, którym można się poddać, aby zachować młody wygląd, a nawet cofnąć upływ czasu. Jeżeli chodzi o odmładzanie twarzy, to również panowie mogą poddać się różnym formom i technikom liftingu. Popularność zyskuje również plastyka powiek – pozwala podnieść opadające kąciki oczu, usunąć nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej pod nią, zniwelować worki pod oczami.
Zabiegiem, który kojarzy się najczęściej z mężczyznami, a przy tym jest znacznie mniej inwazyjny, niż się może wydawać, jest przeszczep włosów. Może to pomóc zarówno w zlikwidowaniu zakoli lub łysiny na czubku głowy, jak i w zagęszczeniu przerzedzonych włosów. Aby wykonać taką transplantację, pobiera się wycinek skóry z wciąż rosnącymi włosami, najczęściej z potylicy – blizna po tym będzie cienką linią zasłoniętą włosami. Pobrana tkanka jest rozdzielana na fragmenty po ok. 3 mieszki włosowe, które następnie wszczepia się w takim zagęszczeniu i pod takim kątem w skórę, aby nowe włosy wyglądały, jak wyrastające naturalnie bez pomocy zabiegu.
Jeżeli chodzi o ciało, panowie chcący wyglądać młodo sięgają po liposukcję, a także silikonowe implanty, które dają muskularny wygląd bez ćwiczeń. Po dużej utracie wagi lub usunięciu chirurgicznym tkanki tłuszczowej może być konieczne wycięcie nadmiaru zwiotczałej skóry.
 

Nie tylko medycyna estetyczna


Znaczące zmiany wyglądu oraz mniej inwazyjne zabiegi odmładzające skórę to nie jedyne elementy atrakcyjnego wyglądu. Równie ważne jest dbanie o zdrowie zębów i uzupełnianie ich ubytków. To nie tylko kwestia swobodnego uśmiechu, ale także prawidłowo pracujących mięśni i stawów szczęk, a więc zachowanej symetrii twarzy i szyi, braku dolegliwości bólowych oraz łatwego czerpania składników odżywczych z pogryzionego jedzenia. Ponadto młody i atrakcyjny wygląd to także wysoka higiena, czyste i zadbane paznokcie oraz utrzymanie formy. W takżeąŚ uśmiech i pozytywne nastawienie do życia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.