Wiadomości z Pyskowic

Postaw na komfort podczas grillowania - najlepsze grille niedymiące

  • Dodano: 2020-06-12 16:30

Dymiący, aromatyczny, tradycyjny grill węglowy to niemal stały składnik każdego polskiego letniego wieczoru. Niekończące się biesiady w gronie najbliższych i pachnące potrawy to dla wielu osób kwintesencja lata. Jednak z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się tak zwane modele niedymiące, które zapewniają znacznie większy komfort podczas grillowania.

Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz wygoda

Choć powszechnie twierdzi się, że zapach oraz aromat, które oferuje grill węglowy są nie do zastąpienia, coraz więcej osób podczas zakupu nowego urządzenia stawia na modele elektryczne bądź gazowe. W obu przypadkach masz do czynienia ze sprzętem, który charakteryzuje się nie tylko ogromną wygodą podczas codziennego użytkowania, ale również prowadzi do powstania znacznie zdrowszych potraw – tłuszcz skapujący na tradycyjne palenisko skutkuje wytworzeniem szkodliwego pyłu, który następnie osiada na przyrządzanych potrawach. W grillach elektrycznych czy gazowych nie musisz się o to martwić.

Grille gazowe

To jedne z najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku. Ich ogromny sukces to przede wszystkim zasługa wielu nowoczesnych rozwiązań, które znacznie przyspieszają oraz ułatwiają proces grillowania. Są one zazwyczaj wyposażone w termometr oraz system równomiernego rozprowadzania ciepła, dzięki czemu masz pewność, że przygotowywane przez Ciebie potrawy zawsze będą w całości dopieczone. Z kolei możliwość ustawienia stałej temperatury sprawia, że nie musisz martwić się koniecznością ciągłego doglądania dań, dlatego podczas grillowania możesz swobodnie zająć się zabawianiem przybyłych gości.

W kwestii wygodnego grillowania ogromną popularnością cieszy się marka Landmann. Grille gazowe tej firmy charakteryzują się przede wszystkim ogromną mocą przy jednoczesnej dbałości o każdy detal. Podczas zakupu nowego grilla gazowego zwróć też uwagę na to, czy dany model został wyposażony w system easy clean. Dzięki niemu nie będziesz przejmować się plamami pozostałymi po przyschnięciu tłuszczu.

Wiele osób ceni sobie grille gazowe również za ogromną oszczędność podczas codziennego użytkowania. Choć początkowa cena tego typu urządzenia wiąże się z dość dużym wydatkiem, sama eksploatacja okazuje się wyjątkowo tania – jedna butla gazu starcza nawet na cały sezon. Warto również pamiętać o tym, że potrawy z tego typu grilla są znacznie zdrowsze. Zamknięta pokrywa sprawia, że osiągasz efekt podobny do termoobiegu, a szyny aromatyzujące decydują o soczystości serwowanych dań.

Grill elektryczny

Grill elektryczny to swego rodzaju nowość na obecnym rynku. To świetne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają grillować, jednak ze względu na ograniczenia przestrzenne nie mogą sobie pozwolić na model węglowy czy gazowy. Grill elektryczny sprawdzi się zarówno na tarasie, jak i balkonie pod warunkiem, że zapewnisz mu źródło prądu. Podobnie jak w przypadku modela gazowego, również tutaj nie musisz przejmować się dymem czy szkodliwym osadem na mięsie. Wystarczy, że przed zakupem określisz interesującą Cię moc i możesz cieszyć się praktycznym sprzętem, który sprawdzi się również na co dzień!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.