Wiadomości z Pyskowic

Odświeżanie wnętrza domu lub mieszkania

  • Dodano: 2022-02-28 14:45

Możliwości ozdobienia i aranżacji wnętrz jest bardzo wiele. Przed przystąpieniem do pracy, warto dokładnie zaplanować zakres prac i sposób ich realizacji. Przy szerokim zakresie prac, obejmującym całe mieszkanie, warto uzgodnić swoją wizję i plan działania z innymi domownikami oraz podzielić powierzchnie na przestrzenie wspólne i prywatne. Każdy powinien otrzymać własny kąt, który urządzi po swojemu. Zakres prac może być zarówno zaawansowany i wymagający dużych nakładów pracy i środków, jak i bardziej symboliczny, do wykonania własnymi siłami w jedno popołudnie.

Rozwiązania dobre dla każdego

Najprostszym i najczęściej stosowanym zabiegiem, w ramach zmiany wystroju wnętrz, jest zmiana koloru ścian lub zastosowanie w ich ozdobieniu różnych tekstyliów. Może to być np. nowa tapeta lub sztukateria. Są to operacje, które najczęściej można wykonać swoimi siłami, korzystając z pomocy domowników. Oczywiście możliwe jest również skorzystanie z firm oferujących odpowiedniego rodzaju usługi - będzie drożej, ale zapewne projekt zostanie zrealizowany szybciej i w sposób bardziej profesjonalny. Jest to dobre rozwiązanie dla osób nie posiadających dużych ilości wolnego czasu. Odpowiedni dobór barw i ich łączenie ze sobą ma istotny wpływ na wrażenia estetyczne. Wybierzmy kolory, które lubimy i dobrze się nam kojarzą.

Bardziej radykalne rozwiązania, to np. zmiana wydzielonych powierzchni, poprzez wzniesienie nowych ścianek działowych. Jest to już działanie inwazyjne, które na jakiś czas wyłączy nasze lokum z użytkowania lub istotną jego część. Przebudowy takie są jednak konieczne, kiedy chcemy wydzielić nowe powierzchnie. Powodem takich działań może być choćby powiększenie rodziny i chęć stworzenia dla naszego potomka prywatnej przestrzeni.

Istotne wskazówki i ogólne wytyczne

Dobrym pomysłem, bez względu na zakres planowanych prac, jest usunięcie z naszej przestrzeni zbędnych przedmiotów. Mogą to być zagracające meble lub sprzęty. Pozwoli to na zwiększenie przestrzeni użytkowej i uczyni nasze powierzchnie bardziej przestronnymi. Same meble warto też od czasu do czasu wymienić na nowe, gdy te stare już się nam opatrzą. Wymiana mebli na nowe potrafi całkowicie odmienić wrażenia odbierane z przebywania w danym pomieszczeniu. Ostatnimi czasy w sferze meblowej dominuje minimalizm, ale nasze wnętrza to nasza sprawa. Może być z przepychem, jeśli nam to odpowiada.

Więcej światła

Światła nigdy dość, podczas remontu, zadbajmy, aby jak największa jego ilość wpadała z zewnątrz. Wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie - ludzki organizm potrzebuje słońca do poprawnego funkcjonowania, a zwłaszcza cenne są jego promienie podczas miesięcy zimowych i jesiennych, kiedy coraz o nie trudniej. Zrezygnujmy z ciężkich zasłon, przynajmniej w trakcie słonecznego dnia. Pomóc może w tym także montaż wielkoformatowych okien. Okna takie sprawiają również, że powierzchnia wydaje się dużo większa, niż jest w rzeczywistości. To dodatkowy atut, jeśli chcemy osiągnąć taki efekt.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.