Wiadomości z Pyskowic

Obróbka CNC - sposób na szybką i dokładną produkcję

  • Dodano: 2020-06-12 12:15, aktualizacja: 2020-12-02 11:39

Współczesna produkcja musi spełniać wysokie standardy. Błyskawicznie zmieniające się technologie wymagają ciągłego udoskonalania produktów. Dlatego ważną rolę odgrywają elastyczne linie produkcyjne – czyli takie, które umożliwiają łatwe przestawienie na inny produkt. Szczególnie dotyczy to producentów części samochodowych i innych urządzeń, od których zależy bezpieczeństwo. Jaką rolę odgrywa w tym obróbka CNC?

Znaczenie obróbki CNC w nowoczesnej produkcji

Wytwarzanie maszyn składa się z kilku etapów, które zwykle odbywają się w różnych miejscach. Pierwszym jest oczywiście faza projektowa, w czasie której inżynierowie opracowują nowy produkt lub udoskonalają istniejący (czyli projektują nową generację). Wiąże się z tym wykonanie projektu i symulacje komputerowe.

Kolejnym etapem jest wyprodukowanie części – to w tym miejscu obróbka CNC jest niezastąpiona. Dzięki temu, że maszyny są sterowane komputerowo, można wykonać niemal dowolny kształt w każdym materiale. Najczęściej poddawane takiej obróbce są metale i materiały kompozytowe, a także tworzywa sztuczne. Warto jednak wiedzieć, że obróbką CNC można kształtować praktycznie wszystkie materiały stosowane w przemyśle.

Ostatnim etapem jest montaż – czyli składanie docelowego produktu, na przykład samochodu, z wykonanych wcześniej części. Bardzo często zakłady, w których montuje się gotowe produkty są odrębne od tych, w których się je wytwarza. Dlaczego?

Obróbka CNC zapewnia błyskawiczne tempo produkcji

Przyczyną takiego oddzielenia jest wydajność maszyn do obróbki CNC i ich ogromny koszt. W związku z tym wielu producentom nie opłaca się utrzymywać własnego parku maszynowego, który wykorzystywaliby w niewielkiej części. Zamiast tego zlecają wykonanie komponentów zewnętrznym firmom, takim jak https://cnc.barosz.pl/uslugi/obrobka-cnc/. Dzięki temu ponoszą bieżące, mniejsze koszty, a firmy świadczące usługi CNC produkują dla wielu klientów, często z różnych branż, wykorzystując w pełni możliwości swoich maszyn. Taka specjalizacja to także pewność wysokiej jakości zamówionych elementów, ponieważ w zakładach zajmujących się obróbką CNC pracują osoby doskonale znające tę technologię.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.