Wiadomości z Pyskowic

Niesamowite emocje dla każdego! Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach

  • Dodano: 2020-09-29 13:30

Rezerwacja lotu w tunelu aerodynamicznym to zaproszenie do wyjątkowej zabawy – teraz można skorzystać z niej także w Katowicach!

Katowice znajdują się na liście polskich miast, w których można skorzystać z lotów w aerotunelach. Położony w stolicy Górnego Śląska tunel aerodynamiczny gwarantuje niesamowitą rozrywkę dla młodszych i starszych. Na czym dokładnie polega lot w tunelu aerodynamicznym? Kto może z niego skorzystać? Ile trzeba zapłacić za taką rozrywkę?

Tunel aerodynamiczny – spadanie jak w przestworzach

Z zewnątrz katowicki tunel aerodynamiczny Profly to nowoczesny budynek, który nie wyróżnia się niczym specjalnym. W środku znajduje się jednak instalacja, za pomocą której można stworzyć warunki do swobodnego spadania w powietrzu.

W tunelach aerodynamicznych montowane są duże wentylatory, które mogą rozpędzić strugi powietrza do zawrotnych prędkości nawet 300 km/h. Jednak nawet przy niższych prędkościach można unieść się w górę. Pędzące powietrze daje wtedy efekt, który pojawia się także przy skokach spadochronowych – to swobodne spadanie.

Do swobodnego spadania podczas skoków ze spadochronem dochodzi wtedy, gdy spadochron nie jest jeszcze otwarty, czyli od razu po wyskoku z samolotu. Spadanie trwa wtedy od 30 do 60 sekund przed otwarciem czaszy spadochronowej. W przypadku tunelu aerodynamicznego efekt ten jest znacznie dłuższy – w podstawowej wersji lotu to aż 3 minuty.

Loty w aerotunelu bez specjalnych szkoleń

Dużą zaletą tuneli aerodynamicznych jest możliwość latania w nich bez długiego przeszkolenia. Oczywiście, nie oznacza to, że można wtedy od razu wejść do przeszklonego tunelu. W pierwszej kolejności uczestnik otrzymuje kombinezon oraz kask z goglami. Następnie spotyka się z całą grupą zapisaną na daną godzinę wraz z instruktorem, który wyjaśnia, jak odbywa się lot krok po kroku.

Potem cała grupa może wejść już do przedsionka tunelu aerodynamicznego. Loty odbywają się pojedynczo i razem z instruktorem, dlatego zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Razem z instruktorem można wykonywać w powietrzu różne ewolucje, na przykład podnoszenie się i opadanie. Niektóre z nich powodują, że adrenalina buzuje!

Tunel aerodynamiczny dla każdego

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, trzeba spełnić jedynie podstawowe warunki. Są to między innymi właściwy ciężar ciała, a także brak poważnych przeciwwskazań zdrowotnych, na przykład niedawne operacje, uszkodzenia kręgosłupa, poważna niewydolność krążeniowo-oddechowa, a także inne przeciwwskazania uniemożliwiające uprawianie sportów.

Katowicki tunel aerodynamiczny stanowi świetną propozycję nie tylko dla osób dorosłych – mogą korzystać z niego również dzieci i młodzież, ponieważ loty nie mają ograniczeń wiekowych. Najmłodszy uczestnik lotów w Polsce miał zaledwie 2 lata!

Cena lotów w tunelu aerodynamicznym w Katowicach

Dużym plusem lotów w tunelu aerodynamicznym jest ich przystępna cena, dlatego też to kapitalna propozycja dla każdego, kto poszukuje pomysłu na rozrywkę bez przepłacania, ale za to z gwarancją maksymalnej zabawy.

Działający w mieście Katowice tunel aerodynamiczny Profly oferuje loty w cenach już od 259 złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić za podstawowy lot trwający 3 minuty dla osoby dorosłej. Mniej kosztują loty junior, które przeznaczone są dla osób poniżej 18. roku życia. W tym przypadku cena to 229 złotych.

Tunel aerodynamiczny w Katowicach oferuje także specjalne pakiety lotów w atrakcyjnych cenach, między innymi loty grupowe – pakiet dla 4 osób to koszt 979 złotych, natomiast dla 6 osób to 1399 złotych. Można też skorzystać z rozbudowanych szkoleń bodyflying PRO. Cennik zaprezentowany jest na stronie: https://katowice.profly.pl/.

Na stronie internetowej katowickiego tunelu aerodynamicznego można wykonać szybką rezerwację online. Dostępne są także vouchery upominkowe, które świetnie nadają się na prezent, na przykład na urodziny, pod choinkę, na wieczór kawalerski. Voucher upoważnia do samodzielnego wyboru terminu lotu przez obdarowaną osobę. Można wykupić go na miejscu albo przez internet.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Laura

    Taki lot to super przygoda. Latałam w Lesznie w tunelu, on jako pierwszy był w Polsce i tam akurat mam najbliżej. :) Warto wybrać się w takie miejsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.