Wiadomości z Pyskowic

Najpiękniejsze miejsca na egzotyczne wakacje - 4 inspiracje

  • Dodano: 2020-01-29 14:30

Coraz częściej decydujemy się na bardziej odległe cele naszych podróży. Wpływa na to między innymi chęć poznania nieznanego Europejczykom świata. Jeżeli marzycie o podróży w dalekie miejsce, w którym będziecie mogli zapomnieć o troskach dnia codziennego i o niskich temperaturach, to ten artykuł jest właśnie dla Was. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi 4 inspiracjami.

Egzotyczne wakacje na Kubie

Zaczarowany w czasie kraj, do którego odwiedzenia zachęcają nas nie tylko rytmy gorącej salsy. Tutaj będziemy mogli poczuć się jak w raju, ponieważ będziemy mogli wylegiwać się na jednej ze wspaniałych plaż z wodą o turkusowym kolorze, popijając prawdziwie aromatyczny rum w otoczeniu Kubańczyków, którym nie schodzi uśmiech z twarzy. Oprócz wypoczynku Kuba na pewno wszystkim kojarzy się z typowymi miasteczkami i starymi samochodami, których widok będziemy mogli podziwiać z bliska. Dzięki takim biurom, jak: https://feelthetravel.pl zorganizowanie takiego wyjazdu nie będzie dla nas problematyczne. Mają oni doświadczenie i organizują egzotyczne wyprawy kompleksowo, nie musimy się więc martwić o transport, zakwaterowanie, czy ubezpieczenie.

Hawaje

Kolejną naszą propozycją są Hawaje, gdzie będziemy mogli pić wodę kokosową na jednej z popularniejszych na świecie plaż, a konkretnie Waikiki Beach. Można tam znaleźć również inne, mniej oblegane plaże przez turystów, a bardziej przez surferów, ponieważ Hawaje są świetnym miejscem dla tych z nas, którzy mają w sobie sportowego ducha. Jeżeli marzy nam się wycieczka wśród bujnej roślinności dżungli, której celem jest zobaczenie zapierającego dech w piersiach wodospadu Manoa Falls, to koniecznie wybierzmy ten kierunek.

Sri Lanka

Świetnym pomysłem na egzotyczne wakacje jest Sri Lanka. Ta wyspa, która jest położona na Ocenie Indyjskim, charakteryzuje się malowniczymi plażami, bujną roślinnością, plantacjami herbaty, czy ruinami miast i świątyniami, które są wyjątkowym dziedzictwem kulturowym. Dzięki tropikalnemu klimatowi, który panuje na tej wysepce, nie musimy się martwić o to, czy trafimy na odpowiednią pogodę podczas naszego wyjazdu. Jeżeli jesteśmy fanami curry, to kolejny powód, aby udać się właśnie na Sri Lankę, ponieważ jest to ichnie flagowe danie.

Kenia

Wakacje w Kenii marzą się wielu z nas nie bez przyczyny. Powodem może być możliwość podglądania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, czyli safari. Znajdzie się również wielu takich, którzy pragną poopalać się na kenijskich długich, szerokich plażach, które oferują nam wyjątkowo miękki piasek w otoczeniu kokosowych palm. Kolejną atrakcją, której możemy doświadczyć w Kenii, jest możliwość nurkowania w obecności kolorowych gatunków ryb i wyjątkowych raf koralowych. A kto nie słyszał o drewnianych łodziach, które pływają wzdłuż wybrzeża i pozwalają się nam skutecznie odprężyć? To właśnie z Kenii pochodzą tzw. dau, dzięki którym będziemy mogli wybrać się na wyjątkowy rejs.

Te 4 wyjątkowe cele egzotycznych podróży powinny pomóc Wam w decyzji. Pamiętajmy, że aby dobrze przygotować się na konkretny wyjazd, warto poczytać o zwyczajach i normach społecznych panujących w danym kraju, aby nie narażać się na ewentualne rozzłoszczenie tubylców.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Felicja

    Znajomi byli na Kubie i mówili, że polecają, ja postanowiłam, że najpierw zwiedzę Europe.. byłam w Portugalii, Francji, Grecji, a za 3 miesiące lecę na Wyspy Kanaryjskie. Trochę mnie przeraża, że lot enterem 6 godzin ma trwać no ale jakoś wytrzymam :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.