Wiadomości z Pyskowic

Laserowe usuwanie owłosienia – prosta droga do gładkiej skóry

  • Dodano: 2021-11-02 14:45

Wraz z pojawieniem się pierwszych słonecznych dni wiele kobiet zaczyna krytycznie spoglądać na swoje ciało. To właśnie w tym momencie trzeba zdjąć grube ubrania i wyciągnąć letnie sukienki. Wówczas zaczyna się sprawdzanie czy skóra jest przygotowana na odsłonięcie. Czasem jest zaniedbana, zwłaszcza przez niewłaściwą dietę towarzyszącą długim, zimowym wieczorom. Często także znajduje się na niej sporo włosków, ponieważ prędzej nie było potrzeby ich usuwania. 

Dlaczego warto usunąć włoski? 

Wydawać by się mogło, że włoski usuwa się jedynie po to, by podnieść walory estetyczne swojego wyglądu. Po części jest to prawda, ponieważ wiele osób nie lubi pojawiać się publicznie np. w krótkiej sukience i z wyraźnie widocznymi włoskami na nogach. Zwyczajnie nie czują się one wówczas komfortowo. Jest jednak więcej powodów, które stoją za usuwaniem owłosienia. Wśród nich znajduje się wygoda i dbałość o higienę. Tak właśnie jest w przypadku włosków porastających okolice bikini. Regularne chodzenie na basen, pojawianie się na plaży w stroju kąpielowym czy też prezentowanie się w samej bieliźnie to sytuacje, z którymi styka się każda kobieta. By czuć się dobrze musi się do nich przygotować, czyli usunąć włoski. Jeśli zmuszona jest wykorzystywać maszynkę do golenia czy też inną metodę kilka razy w tygodniu, to bardzo prawdopodobnym jest, że na jej skórze pojawią się zaczerwienienia lub nawet stany zapalne. Z kolei pozostawienie włosków wiąże się z ich wrastaniem, a także porastaniem coraz większych obszarów. Dlatego lepszym sposobem wydaje się być depilacja laserowa, która zapewnia trwałe efekty.  

Laserowe usuwanie owłosienia – wybierz profesjonalne usługi

By cieszyć się gładką skórą bez konieczności codziennego stosowania maszynki czy kremu do depilacji warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. To właśnie on sprawia, że zapomina się o problemie zbędnego owłosienia. Jak się przygotować i na co się nastawić? Warto wiedzieć, że depilacja laserowa wykonywana jest w salonach kosmetycznych, takich jak na przykład https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/. Przed wizytą należy usunąć włoski przy pomocy tradycyjnej maszynki. Sprawdzić należy czy nie ma się żadnych stanów zapalnych, ponieważ będą one przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Nastawić się z kolei należy na co najmniej kilka wizyt w gabinecie. Każda z nich będzie stosunkowo krótka, ponieważ zależnie od partii ciała będzie ona trwała około 15-20 minut. W efekcie po kilku wizytach można cieszyć się gładka skórą przez lata. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Magda

    Prosta i w dodatku szybka :) Kiedyś to włosy depilatorem usuwałam, zaciskałam zęby ale się goliłam. Teraz cieszę się gładkim ciałem po zabiegach w DepilConcept było warto zainwestować

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.