Wiadomości z Pyskowic

Korzyści z fotowoltaiki dla przedsiębiorców

  • Dodano: 2022-05-19 14:15

Zielona energia jest w modzie – o tym nikogo przekonywać nie trzeba. Widzą to także firmy, coraz chętniej skłaniające się ku inwestycją w odnawialne źródła energii.

Fotowoltaika dla firm, czyli energia, która się opłaca

Korzyści z zamontowania paneli słonecznych może być co najmniej kilka. Ten podstawowy zysk to oczywiście mniejsze koszty w postaci niższych rachunków za prąd. Bywa, że różnica jest naprawdę duża, bo w zaawansowanych i rozległych zakładach zużywa się mnóstwo energii. Jeśli choć jej część uda się zastąpić tą ze słońca – oszczędność widać jak na dłoni.

Ale kwestie ekonomiczne to jedno,  ale do listy zalet fotowoltaiki można także dopisać zwiększenie niezależności przedsiębiorstwa. Instalacja może być uzupełnieniem posiadanego już systemu zasilania. Przyda się jako źródło zapasowe w kryzysowej sytuacji. Fotowoltaika dla firm postrzegana jest także jako element autonomii przedsiębiorstwa. Produkcja energii na miejscu daje poczucie bezpieczeństwa energetycznego.

Panele słoneczne a wizerunek firmy

Nie można także zapominać o aspekcie społecznym i marketingowym. Instalacja fotowoltaiczna to znak naszych czasów – uchodzi za coś nowoczesnego i postępowego. Firma, która zdecyduje się na montaż takiego rozwiązania automatycznie awansuje w zestawieniu innowacyjnych przedsiębiorstw. A do tego wpisuje się w zielony trend. Inwestując w panele fotowoltaiczne do zasilania zakładu firma może akcentować przywiązanie do kwestii ochrony środowiska naturalnego. Produkcja prądu ze słońca na własny użytek może być pretekstem do tego, aby pokazać się potencjalnym kontrahentom jako przedsiębiorca świadomy społecznie, działający w sposób zrównoważony i z poszanowaniem dla otoczenia. 

Fotowoltaika dla firm pozwala też zredukować emisję CO2 i obniżyć koszty funkcjonowania zakładu – w tym koszty produkcji. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna będzie generować prąd niemal w całości wykorzystywany na potrzeby firmy. To nieco inna sytuacja od tej, gdy panele słoneczne montowane są na dachu domu jednorodzinnego, w którym moc systemu przewyższa potencjalne zapotrzebowanie. W firmie, każdy kilowat wyprodukowany ze słońca będzie wykorzystany na miejscu.

Dodatkowe korzyści z fotowoltaiki

Jeśli instalacja jest projektowana i wykonywana przez fachowców, niewątpliwą korzyścią jest udzielana gwarancja, w ramach której likwidowane są wszelkie usterki i nieprawidłowości w działaniu. Dodatkowo, to dostawca systemu odpowiada za stworzenie niezbędnej dokumentacji projektowej  i spełnienie wszystkich wymagań, kluczowych do uruchomienia instalacji. Sprawdzone firmy odpowiadają za ciągłość funkcjonowania fotowoltaiki. Nie ma zatem ryzyka, że po niedługim czasie po uruchomieniu instalacji trzeba będzie ponosić kolejne koszty serwisowe.
Fotowoltaika dla firm ma być wygodą – sprzęt wiodących producentów to gwarancja, że całość nie będzie generować dodatkowych kosztów w czasie eksploatacji. A każdy słoneczny dzień to dodatkowe złotówki, które zostają w kasie firmy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.