Wiadomości z Pyskowic

Jak komfortowo podróżować między Niemcami a Polską?

  • Dodano: 2024-04-17 10:45

Do Niemiec można dojechać w ciągu jednego dnia, warto jednak mieć na uwadze, że to spory kraj, podobnie jak Polska, więc podróż między mocno oddalonymi regionami zajmie kilkanaście godzin. Jak zorganizować taką podróż, żeby nie była męcząca?

Jak najszybciej dostać się do Niemiec?

Najszybszy jest oczywiście samolot, więc gdy podróżnym bardzo zależy na czasie, to właśnie będzie idealnym rozwiązaniem. Lotniska międzynarodowe działają m.in. w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Frankfurcie, Kolonii, Stuttgarcie. Do Niemiec można polecieć z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, przy czym loty bezpośrednie nie zawsze odbywają się codziennie – część kursów jest tylko w wybrane dni tygodnia albo jedynie w sezonie wakacyjnym.

Wadą samolotu jest to, że nie da się nim dotrzeć do małego miasta, dlatego wygodniejszy może okazać się pociąg. Bezpośrednich pociągów z Polski do Niemiec jest jednak dość mało, więc trzeba wziąć pod uwagę przesiadki, co nie tylko wydłuża podróż, ale też ją komplikuje, gdy podróżuje się z ciężkim bagażem oraz małymi dziećmi. Alternatywą dla pociągu może być bus – dojazd busem trwa mniej więcej tyle samo co pociągiem, a ze względu na rozbudowaną sieć dróg łatwo znaleźć kurs łączący mniejsze miejscowości.

Jaki środek transportu będzie najtańszy?

Czas podróży nie jest jedynym kryterium. Istotna jest także cena, a pod tym względem busy do Niemiec okazują się z reguły najmniej obciążające dla portfela. Koszt przejazdu busem zależy od długości trasy oraz dodatkowych usług, ale zwłaszcza przy dłuższych trasach warto jeszcze sprawdzić, w jakim stanie jest flota danego przewoźnika, tak by przez całą podróż pasażerowie mieli zapewniony komfort.

Pociągi do Niemiec zwykle są droższe od busów, chyba że uda się trafić na promocję. Samolot kosztuje najwięcej, nawet gdy korzysta się z usług taniego przewoźnika, a jeśli na lotnisko trzeba dojechać z innej miejscowości, do ceny biletu dochodzi przejazd podmiejskim pociągiem lub autobusem.

Jak wrócić z Niemiec do Polski?

Podróż powrotną planujemy tak samo. Bilety na busa można zarezerwować m.in. na https://www.niemcy.busy.travel/busy_do_polski. Warto rozważyć opcję „door-to-door”, dzięki której podróż odbywa się bez żadnych przesiadek i nie trzeba nawet iść na przystanek, ponieważ bus przyjeżdża pod konkretny adres wskazany w zamówieniu. Dla pewności podróż powrotną dobrze jest zarezerwować możliwie najwcześniej, szczególnie gdy kurs ma się odbyć w szczycie sezonu wakacyjnego, w długie weekendy albo w okresie świątecznym.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.