Wiadomości z Pyskowic

Jak działa filtr odwróconej osmozy?

  • Dodano: 2020-11-02 14:30

Najwyższą skutecznością uzdatniania wody charakteryzują się filtry odwróconej osmozy. Do oczyszczania wody wykorzystywana jest półprzepuszczalna membrana, która zatrzymuje wszelkie najdrobniejsze zanieczyszczenia, takie jak chlor, bakterie, metale ciężkie czy rdzę. Proces odwróconej osmozy polega na przepuszczeniu wody przez powierzchnię membrany, która pod ciśnieniem przedostaje się na drugą stronę. Przez pory przechodzą tylko cząsteczki wody, a wszelkie zanieczyszczenia pozostają na membranie, a następnie są odprowadzane do ścieku. Większość oferowanych przez producentów produktów posiada nie tylko membranę, ale także filtry wstępne, które przedłużają ich żywotność oraz mineralizator, który wzbogaca oczyszczoną wodę o cenne minerały. Jedna z firm, która zajmuje się produkcją tego typu urządzeń jest Bluewater. Ich produkty odznaczają się wysoką skutecznością oraz wydajnością.

Filtr do wody Bluewater Cleone

Filtr do wody Bluewater Cleone to wysokiej jakości urządzenie, które sprawi, że woda w Twoim kranie będzie zdrowa, czysta, zmineralizowana, a więc w pełni zdatna do picia. Filtr usuwa wszelkie zanieczyszczenia chemiczne oraz biologiczne. Wydajność urządzenia kształtuje się na poziomie 160 litrów na dobę. Niewielki rozmiar sprawia, że filtr zmieści się dosłownie w każdej szafce kuchennej.

Wysokiej jakości filtracji

Filtry do wody Bluewater posiadają skuteczny system filtracji. Wszystko za sprawą wieloetapowego procesu, podczas którego woda zostaje oczyszczona ze wszelkich zanieczyszczeń.

  1. W pierwszym etapie woda jest oczyszczana przez filtr wstępny, na który składają się dwa filtry sedymentacyjne. Są one w stanie usuwać zanieczyszczenia na poziomie 20 um i 5 um.

  2. Drugim etapem jest wkład z naturalnym węglem aktywnym, który doskonale przechwytuje zanieczyszczenia organiczne.

  3. Następnie woda przepływa przez membranę. Jest to najważniejszy etap podczas całego procesu filtracji. Półprzepuszczalna membrana posiada bardzo małe pory, które zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia i przepuszczają tylko czystą wodę. System “inteligentnego płukania” sprawia, że osadzony brud na membranie spływa do kanalizacji.

  4. Po oczyszczeniu woda ponownie trafia na wkład z naturalnym, granulowanym węglem aktywnym.

  5. Na samym końcu woda przepływa przez mineralizator, który wzbogaca wodę o cenne minerały.

Bezobsługowe urządzenie

Filtr Bluewater Cleone jest praktycznie bezobsługowym urządzeniem. Najwięcej czasu musimy poświęcić podczas montażu. Jednak z podstawową wiedzą hydrauliczną luz z drobną pomocą specjalisty zajmie to zaledwie 30-90 minut. Nad jakością wody czuwa specjalny mikroprocesor z czujnikiem. Ponadto, gdy jakość wody w kanalizacji się pogorszy, urządzenie samoistnie się wyłączy. Zadbać należy także o wymianę filtrów. Żywotność filtrów wstępnych wynosi 4-6 miesięcy, a filtrów uszlachetniających 10-12 miesięcy.

Podsumowanie - Filtr do wody Bluewater Cleone

Bluewater Cleone to filtr do wody, który sprawi, że woda w Twoim kranie będzie krystalicznie czysta i zdrowa. Dodatkowym atutem jest fakt, że urządzenie jest praktycznie bezobsługowe. Filtr wykorzystuje system odwróconej osmozy. Za pomocą membrany zatrzymywane są wszelkie zanieczyszczenia, a przepływa przez nią tylko czysta woda. Urządzenie zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów, które nie zawierają szkodliwego BPA. Dzięki mineralizatorowi woda dodatkowo zostaje wzbogacona o cenne minerały, takie jak wapń czy magnez. Filtry wstępne oraz inteligentny system spłukiwania wpływają na dłuższą żywotność membrany.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAir.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.