Wiadomości z Pyskowic

XVI Metropolitalne Święto Rodziny w Pyskowicach. Noc z sowami pod gwiazdami

  • Dodano: 2023-05-17 07:30, aktualizacja: 2023-05-17 07:45

Podczas XVI Metropolitalnego Święta Rodziny miasto Pyskowice zaprasza 27 maja do udziału w wydarzeniu „Noc z sowami pod gwiazdami”. Do udziału zachęca się w pojedynkę jak i w grupie.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu quizem wiedzy o naszym mieście. W konkursie może wziąć udział 10 drużyn, od 3 do 8 osób. Skład jest dowolny, grupę może tworzyć rodzina, znajomi, paczka przyjaciół, ale co najmniej jedna osoba musi być pełnoletnia. Do udziału potrzebny będzie również smartfon, bo quiz będzie online.

Potem, ok. 21.30, zaprosi się uczestników na prelekcję Tomasza Biwo „Noc sów” i spacer w poszukiwaniu tych ptaków. Około 22.30 rozpocznie się nocna obserwacja nieba z pomocą przewodników po gwiezdnej mapie z Obserwatorium Pyskowice i Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Jak się zapisać?

Telefonicznie w terminie 24 maja pod numerem 32 332 60 66, w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Pyskowicach. Prosimy o zgłoszenie całej drużyny.

Możliwy jest również udział z pominięciem pierwszej części wydarzenia – quizu. Ale i w tym przypadku obowiązują zapisy, a czeka się również na zgłoszenia indywidualne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również