Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

XIII Zawody Modeli Halowych o Puchar Dyrektora MOKiS-u

  • Dodano: 2018-01-31 09:30

Pierwsza z kilkunastu imprez miejskich zaplanowanych do przeprowadzenia w 2018 roku odbyła się w minioną sobotę 20 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera.

Sezon sportowy rozpoczęliśmy halowymi zawodami modeli latających w kategorii młodzików, w której górna granica wieku wynosiła 16 lat. Do rywalizacji o puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu zgłosiło się w sumie 129 zawodników reprezentujących 10 klubów z Naszego województwa. Zawody rozegrano w klasie szybowców styropianowych „Styrki”, kartonowych i F1N.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się klub- „Społem” PSS-Gliwice, na 2 miejscu uplasował Aeroklub gliwicki, a na najniższym stopniu podium, Klub Modelarski Gliwice, działający przy Szkole Podstawowej nr 16. Nasze pyskowickie „Gawrony” z Koła Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego zajęły wysokie 4 miejsce, gratulujemy.

W klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach, najlepszymi zawodnikami okazali się; w grupie szkolnej w modelach kartonowych Franek Jędrysik z Klubu Modelarskiego ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Gliwic, w tej samej grupie wiekowej ale modeli kartonowych, Julia Jagieło z Aeroklubu gliwickiego, a wśród przedszkolaków najlepszą została jej siostra Karolina.

W kategorii F1N- tzw. „Żótki” zwyciężył Marcin Półtorak z Klubu Modelarskiego działającego przy MOS- Wojska. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Milewskiemu z Gliwickiego Stowarzyszenia Modeli Lotniczych za sędziowanie zawodów pucharowych, a Panu Stanisławowi Paździorkowi Instruktorowi Naszego Koła za ich zorganizowanie.

Jak podaje redakcja Silesia Sport po zakończeniu rywalizacji pucharowej młodzików, rozegrano mistrzostwa Gliwic modeli halowych seniorów i juniorów w kategoriach F1N i tzw. „Kombajn”. Najlepszymi okazali się Tomasz Lipski i Józef Monkiewicz.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w ZAWODACH MODELI HALOWYCH zaliczanych do PUNKTACJI PUCHARU POLSKI w KLASIE F1N 2018, które odbędą się w dniu 3 marca w pyskowickiej Hali Widowiskowo - Sportowej im. Huberta Wagnera.

Więcej informacji na profilu FB MOKiS Pyskowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.