Wiadomości z Pyskowic

Witaj szkoło!

  • Dodano: 2020-09-02 09:00

1 września, rozpoczął się nowy rok szkolny. W związku z epidemią koronawirusa – inny niż zwykle. Na przykład nie dla wszystkich klas rozległ się pierwszy dzwonek - szkoły częściowo przeszły na bezdzwonkowy tryb przerw. Nie odbyły się też tradycyjne akademie powitalne. Ale jak zawsze był to szczególny dzień dla najmłodszych. W tym roku po raz pierwszy progi szkoły przekroczyło 164 dzieci z Pyskowic. 


Część placówek w ramach działań antycovidowych przeszło na system bezdzwonkowy - nauczyciele klas I – III sami regulują przerwy, a dzieci nie wychodzą na korytarz z innymi.  To jeden z wielu przykładów zmian w związku z nauką w cieniu epidemii. 


W rozpoczynającym się roku edukacji w placówkach oświatowych miasta Pyskowice znajdzie się  ogółem 1850 dzieci. 24 oddziały przedszkolne przyjmą ich w sumie 578, a w szkolnych ławach zasiądzie 1272 uczniów pogrupowanych w 65 oddziałach.


Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice i Nauczyciele. Życzymy Wam, aby rozpoczynający się czas mimo przeciwieństw przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech będą to miesiące wypełnione owocną pracą i sukcesami.

Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!    
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.