Wiadomości z Pyskowic

Wirtualnie też fajnie - spotkania online z literaturą

  • Dodano: 2021-03-16 09:45

Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach uzyskała dofinansowanie z programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Partnerstwo dla Książki 2021. Dotacja w kwocie 11 300,00 zł pozwoli zorganizować m.in. serię spotkań z autorami literatury dziecięcej.

Projekt „Wirtualnie też fajnie” zakłada realizację cyklu spotkań online z twórcami książek dla najmłodszych. Głównym celem przedsięwzięcia jest animowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Inicjatywa będzie nie lada gratką dla najmłodszych bibliofilów oraz dla maluchów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z książką. Wprowadzeniem w niezwykły świat literatury będzie spotkanie przygotowane przez Dział Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej Miasta Stołecznego Warszawa na temat rozwoju twórczości pisarskiej dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Wirtualne wycieczki po bibliotekach

Kolejną atrakcją będą wycieczki online po bibliotekach dziecięcych miast partnerskich Pyskowic. Trwałym efektem projektu będzie również 10 zestawów słuchawkowych, które przydadzą się małym i większym czytelnikom nie tylko na potrzeby projektu. Warto również nadmienić, że wszystkie materiały online przygotowane będą w wersji dla osób niedosłyszących lub niesłyszących – w transkrypcji tekstowej bądź języka migowego.

Już dzisiaj zapraszamy na niezwykłe spotkania z literaturą. Urząd Miasta Pyskowice jest partnerem tego czytelniczego przedsięwzięcia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.