Wiadomości z Pyskowic

Wirtualnie też fajnie - spotkania online z literaturą

  • Dodano: 2021-03-16 09:45

Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach uzyskała dofinansowanie z programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Partnerstwo dla Książki 2021. Dotacja w kwocie 11 300,00 zł pozwoli zorganizować m.in. serię spotkań z autorami literatury dziecięcej.

Projekt „Wirtualnie też fajnie” zakłada realizację cyklu spotkań online z twórcami książek dla najmłodszych. Głównym celem przedsięwzięcia jest animowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Inicjatywa będzie nie lada gratką dla najmłodszych bibliofilów oraz dla maluchów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z książką. Wprowadzeniem w niezwykły świat literatury będzie spotkanie przygotowane przez Dział Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej Miasta Stołecznego Warszawa na temat rozwoju twórczości pisarskiej dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Wirtualne wycieczki po bibliotekach

Kolejną atrakcją będą wycieczki online po bibliotekach dziecięcych miast partnerskich Pyskowic. Trwałym efektem projektu będzie również 10 zestawów słuchawkowych, które przydadzą się małym i większym czytelnikom nie tylko na potrzeby projektu. Warto również nadmienić, że wszystkie materiały online przygotowane będą w wersji dla osób niedosłyszących lub niesłyszących – w transkrypcji tekstowej bądź języka migowego.

Już dzisiaj zapraszamy na niezwykłe spotkania z literaturą. Urząd Miasta Pyskowice jest partnerem tego czytelniczego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również