Wiadomości z Pyskowic

Więcej urządzeń, więcej zabawy. Miasto za 0,5 mln zł rozbuduje skatepark

  • Dodano: 2022-06-10 07:00, aktualizacja: 2022-06-09 19:08

Mamy świetną wiadomość dla fanów rolek, desek i hulajnóg. Ich ulubione miejsce do ćwiczeń, skatepark na tzw. placu dożynkowym, znacznie się powiększy.

Skatepark w Pyskowicach

Obok istniejącego do końca września powstanie nowy plac, ten działający zyska nowy układ elementów, a całość zostanie doświetlona. Ćwiczyć więc będzie można dzień i noc!

Plan rozbudowy zakłada wybudowanie skateparku typu parkour z konstrukcjami rozpędowymi na krańcach – tzw. quarter pipe oraz bank rampa o wysokości 95 cm każda. W centralnej części znajdzie się układ z fun- i i grindboxami, rurami spadowymi i poręczą. Kompleks zostanie otoczony asfaltowym torem, m.in. z myślą o rolkarzach. Całość obiektu będzie miała nowe oświetlenie.

Nowy skatepark wybuduje przedsiębiorstwo "Dombud” z Gliwic, która zrealizowała m.in. obiekt na Placu Krakowskim w Gliwicach. Natomiast o iluminację zadba firma „Obi Complex” z Żor. Umowy zostały już podpisane, a całość inwestycji kosztować będzie 495 078 zł. Zadanie zostanie sfinansowane z budżetu gminy Pyskowice oraz ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" w kwocie 200 989,00 zł.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Sic

    Jaki jest stan robót budowlanych na pyskowickim skateparku i dlaczego na dzień 8.8.2022 nic się nie dzieje?

  • Franek

    Na ulicy Krokusów zapadła się jezdnia na środku drogi parę tygodni temu i na to pieniędzy nie ma. Ulica Sikorskiego, Kolejowa, Oświęcimska. Wolności, ulica Zaolszany w kierunku wschodnim od Gliwickiej... to obraz nędzy i rozpaczy. Na skatepark czy remont ruiny dworca PKP jakoś pieniądze się znajdują a korzystać z tego będzie mała grupa osób lub nikt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również