Wiadomości z Pyskowic

Więcej urządzeń, więcej zabawy. Miasto za 0,5 mln zł rozbuduje skatepark

  • Dodano: 2022-06-10 07:00, aktualizacja: 2022-06-09 19:08

Mamy świetną wiadomość dla fanów rolek, desek i hulajnóg. Ich ulubione miejsce do ćwiczeń, skatepark na tzw. placu dożynkowym, znacznie się powiększy.

Skatepark w Pyskowicach

Obok istniejącego do końca września powstanie nowy plac, ten działający zyska nowy układ elementów, a całość zostanie doświetlona. Ćwiczyć więc będzie można dzień i noc!

Plan rozbudowy zakłada wybudowanie skateparku typu parkour z konstrukcjami rozpędowymi na krańcach – tzw. quarter pipe oraz bank rampa o wysokości 95 cm każda. W centralnej części znajdzie się układ z fun- i i grindboxami, rurami spadowymi i poręczą. Kompleks zostanie otoczony asfaltowym torem, m.in. z myślą o rolkarzach. Całość obiektu będzie miała nowe oświetlenie.

Nowy skatepark wybuduje przedsiębiorstwo "Dombud” z Gliwic, która zrealizowała m.in. obiekt na Placu Krakowskim w Gliwicach. Natomiast o iluminację zadba firma „Obi Complex” z Żor. Umowy zostały już podpisane, a całość inwestycji kosztować będzie 495 078 zł. Zadanie zostanie sfinansowane z budżetu gminy Pyskowice oraz ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" w kwocie 200 989,00 zł.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Franek

    Na ulicy Krokusów zapadła się jezdnia na środku drogi parę tygodni temu i na to pieniędzy nie ma. Ulica Sikorskiego, Kolejowa, Oświęcimska. Wolności, ulica Zaolszany w kierunku wschodnim od Gliwickiej... to obraz nędzy i rozpaczy. Na skatepark czy remont ruiny dworca PKP jakoś pieniądze się znajdują a korzystać z tego będzie mała grupa osób lub nikt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.