Wiadomości z Pyskowic

Widzisz krzywdę? Reaguj!

  • Dodano: 2019-03-14 12:30

Jeśli masz informacje o nieuzasadnionym i niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach, ofertach sprzedaży zwierząt z niepewnych pseudohodowli – nie pozostawaj bierny - skontaktuj się z najbliższą jednostką policji tel. 997, w Gliwicach można skorzystać ze skrzynki e-mail: „Powiadom nas”.


Pamiętajmy! Znęcanie się nad zwierzętami to nie tylko bicie i maltretowanie!

Ustawa o ochronie zwierząt jasno określa, że zwierze jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Znęcaniem się to nie tylko wspomniane bicie, okaleczanie czy trzymanie w klatkach uniemożliwiających zachowanie naturalnej pozycji, znajdują się także takie, które wskutek wieloletnich praktyk ("tradycji”) znieczulają wrażliwość. Do takich przypadków należą np. ciągłe trzymanie psa na łańcuchu, przeciążanie zwierząt pociągowych i jucznych ładunkami w oczywisty sposób nieodpowiadającymi ich sile i kondycji lub zmuszanie takich zwierząt do zbyt szybkiego biegu. Nieodpowiedni transport, nieleczenie zwierzęcia czy złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt może być podstawą interwencji. Warto pamiętać, że każde zachowanie, którego następstwem jest zadanie zwierzęciu bólu lub cierpienia obliguje nas do interwencji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również