Wiadomości z Pyskowic

Weź udział w konkursie "Moja przyjaciółka – książka" w ramach akcji #CzytanieRządzi

  • Dodano: 2022-07-18 06:30, aktualizacja: 2022-07-17 20:40

W ramach ogólnokrajowej akcji samorządowców #CzytanieRządzi burmistrz Pyskowic Adam Wójcik zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Moja przyjaciółka – książka”, który objął swoim patronatem honorowym.

Książka, jak prawdziwy przyjaciel, może nam towarzyszyć (prawie) wszędzie. Wykorzystując ducha czasu może też trafić do nas przez ekran lub zagadać do ucha.

Do miłośników nowinek technologicznych należy burmistrz Adam Wójcik. Czyta namiętnie, można powiedzieć, że nie rozstaje się z książką, ale coraz częściej zamiast tradycyjnego tomu jest to czytnik e-booków.

- Ostatnio przeczytałem „Betonozę” Jana Mencwela. Ale lubię różne gatunki, czytam dużo i do późna. Zasadniczo dzielę swoje lektury na takie, które odprężają i takie, które uczą. Moja lista sięga od Mastertona do Czubaszek, przez Tokarczuk i Wojtka Mana, do Twardocha, Kołakowskiego, Kydryńskiego. Biograficzne, historyczne, naukowe, popularne, kryminały - każda ma swój czas. Jestem oddanym użytkownikiem LEGIMI i czytnika ebooków – podkreśla A. Wójcik.

Burmistrz Pyskowic Adam Wójcik dzieli się swoimi upodobaniami literackimi w ramach akcji „#Czytanierządzi”. To pierwsza w Polsce kampania samorządowców na rzecz upowszechniania czytelnictwa Unii Metropolii Polskich i Fundacji Powszechnego Czytania. Bo jak podkreślają organizatorzy: #CzytanieRządzi? Oczywiście, że tak! Jest wysiłkiem, który kochamy, pomaga człowiekowi w rozwoju, wciąga. Jak sport. I – tak jak w odniesieniu do sportu – wakacje to świetny czas na czytanie. Lektury ćwiczą nasz umysł, sprawiają, że jesteśmy „w formie”: intelektualnie, społecznie i emocjonalnie, stabilni, zdrowi, kompetentni!

Dlatego wspólnie z burmistrzem Adamem Wójcikiem zaprasza się do konkursu fotograficznego „Moja przyjaciółka – książka”. Czekamy na zdjęcia prezentujące książkę lub uczestnika zabawy podczas lektury w różnych, również nieoczywistych, sytuacjach/kontekstach czytelniczych. Podczas podroży, wypoczynku w domu i poza nim, przy nauce, zabawie, na łące czy w lesie. Nagrodą pierwszą jest e – czytnik, a drugą zestaw wydanych przez samorząd albumów o Pyskowicach z autografem burmistrza.

Na prace, przesłane drogą elektroniczną na adres: promocja@pyskowice.pl, czekamy do 31 sierpnia br. Wyniki zostaną podane do 15 września br.

Regulamin konkursu dostępny na stronie https://www.pyskowice.pl/co-gdzie-kiedy/regulamin-konkursu-moja-przyjaciolka-ksiazka.html natomiast wymagane załączniki pod adresem https://www.pyskowice.pl/co-gdzie-kiedy/zalaczniki-do-konkursu-moja-przyjaciolka-ksiazka.html.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również