Wiadomości z Pyskowic

Udawali służby techniczne. Pyskowiccy policjanci zatrzymali złodziei!

  • Dodano: 2024-02-19 13:15

Pyskowiccy policjanci, prowadząc działania prewencyjne związane z odnotowanym wzrostem włamań do garaży, zatrzymali w Toszku samochód przypominający wóz służb technicznych. Policyjny nos ich nie mylił. W aucie dwaj mężczyźni przewozili skradzione właśnie rzeczy.

Policjanci z Pyskowic zatrzymali dwóch złodziei

W ostatnich dniach mundurowi z Komisariatu Policji w Pyskowicach odnotowali wzrost aktywności włamywaczy. Obiektem zainteresowania przestępców były garaże, warsztaty i stodoły. Kradziono elektronarzędzia, koła samochodowe i wszystko, na co można było łatwo znaleźć kupca.

Kryminalni oraz służba prewencyjna podjęli działania, które szybko przyniosły rezultat. W sobotę, w środku  nocy, zatrzymano podejrzanych. Okazało się, że są to mieszkańcy województwa opolskiego, a rejon Toszka i Wielowsi stał się ich celem działań ze względu na dogodny dojazd i położenie.

Podczas przeszukania samochodu, którym podróżowali 29-letni mężczyzna i jego 19-letni kompan, policjanci natrafili na osiem kół samochodowych z aluminiowymi felgami oraz kable elektryczne o łącznej wartości około 10 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Starszy z nich był już wielokrotnie notowany i karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Właściciel znalezionych w aucie przedmiotów został powiadomiony o ich odzyskaniu. Dopiero od policjantów dowiedział się, że został okradziony. Śledczy będą teraz ustalali, do ilu obiektów włamali się zatrzymani mieszkańcy województwa opolskiego. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również