Wiadomości z Pyskowic

Świąteczny weekend okiem gliwickich funkcjonariuszy

  • Dodano: 2021-04-08 09:30

Po minionym okresie Świąt Wielkanocnych czas na podsumowanie okiem gliwickich stróży prawa. W ogólnej skali mieszkańcy i przedsiębiorcy przestrzegali obostrzeń. W przypadkach rażącego lekceważenia przepisów, sprawców ukarano mandatami lub skierowano sprawy do sądu. Podczas minionego świątecznego weekendu gliwiccy stróże prawa podjęli łącznie kilkaset interwencji, w których trakcie wylegitymowali niemal 700 osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się, sprawcy pobicia oraz naruszenia nietykalności.

Nad bezpieczeństwem w trakcie świąt, czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani, jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

W trakcie interwencji policjanci ujawnili łącznie 6 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Do policyjnego aresztu trafiło 5-ciu zatrzymanych. Trzej z nich, w sobotni poranek działając wspólnie, pobili 25-letniego mieszkańca Gliwic. Kolejny, 35-latek w trakcie prowadzonej w sobotnie popołudnie na ulicy Odrowążów interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Podobnego czynu dopuścił się 40-latek z Pyskowic, który znieważył interweniujących stróży prawa. Pierwszy z mężczyzn może usłyszeć za swój czyn do 3 lat pozbawienia wolności. Pyskowiczaninowi grozi natomiast kara do roku więzienia.

Stróże prawa wraz z Powiatową Inspekcją Sanitarna przeprowadzili w powiecie Gliwickim łącznie ponad 260 kontroli placówek handlowych, restauracji, siłowni, klubów fitness oraz obiektów sportowych. Z zebranych informacji wynika, że tylko w jednej z siłowni ujawnione zostały uchybienia zakończone skierowaniem za pośrednictwem Sanepidu wniosku o ukaranie do Sądu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.