Wiadomości z Pyskowic

Pyskowice: W "szóstce" otwarto "Zieloną pracownię"!

  • Dodano: 2023-10-23 12:00

17 października, w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi otwarto „Zieloną pracownię”. Bogato wyposażona sala dydaktyczno – warsztatowa powstała w całości z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele samorządu Pyskowic, na czele z przewodniczącą rady miejskiej Jolantą Drozd oraz burmistrzem Adamem Wójcikiem.

"Zielona pracownia" w pyskowickiej szkole

Pomoc z WFOŚ w wysokości 60 tys. zł pozwoliła na wyremontowanie i umeblowanie sali, zakup materiałów dydaktycznych do biologii i geografii, w tym grafik o tematyce ekologicznej. Najważniejsze nowości to monitor interaktywny na jezdnej podstawie oraz stacja pogodowa zasilana bateriami słonecznymi. Powstało również osiem stanowisk do obserwacji mikroskopowej. To wszystko służy już uczniom.

Warto podkreślić, że projekt wpisuje się w działania szkoły - program edukacyjny "Śladami przyrody" oraz inicjatywy o charakterze proekologicznym dla społeczności szkoły i zaprzyjaźnionych przedszkoli: dni otwarte, lekcje pokazowe, pokazy doświadczeń, konkursy ekologiczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również