Wiadomości z Pyskowic

Pyskowice: Przedszkola i żłobek otwarte od 25 maja

  • Dodano: 2020-05-22 09:30

Szanowni Państwo, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od poniedziałku, 25 maja, pracę wznowią miejskie przedszkola i żłobek.

O szczegółach rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do tych placówek informować będą dyrektorzy.


W ostatnim czasie w przedszkolach oraz żłobku trwały intensywne działania pod kątem ich dostosowania do wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Prace te zostały zakończone.

Przygotowane zostały m.in. sale, szatnie czy toalety, opracowane zostały odpowiednie procedury, zakupiono termometry, płyny dezynfekcyjne oraz środki ochrony indywidualnej, a cały personel został przeszkolony w zakresie procedur związanych z epidemią koronawirusa.

Na przywrócenie działalności placówek pozwala również ustabilizowana sytuacja epidemiczna na terenie Pyskowic. Jest ona stale monitorowana. Mimo wzrostu zachorowań w regionie, w naszym mieście w ostatnich dniach nie odnotowano znaczącej liczby potwierdzonych nowych zakażeń COVID-19.

To dla nas wszystkich nowa sytuacja. Spróbujmy być dla siebie wyrozumiali. Chodzi o dobro Państwa dzieci, zdrowie i stopniowy powrót do normalności. 

Z wyrazami szacunku
Adam Wójcik
Burmistrz Miasta Pyskowice

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • D.Piwowarski

    Dlaczego w Gliwicach zanim otworzą przedszkola i szkoły robią testy pracownikom, a w Pyskowicach to olali i puścili ludzi do pracy.Chyba mają to w [...]ie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.