Wiadomości z Pyskowic

Pyskowice: Płynie pomoc od przedsiębiorców na walkę z epidemią

  • Dodano: 2020-04-21 10:00

Epidemia koronawirusa pokazuje, że w zagrożeniu potrafimy być solidarni. W ślad za przyłbicami od spółki PA Nova kolejne firmy przekazują samorządowi środki ochronne. Od Schoeller Allibert trafiły kontenerki na żywność, centrum Passiflora z Pyskowic i hurtownia Eskulap z Gliwic podzieliły się m.in. płynem do dezynfekcji.

Płynie pomoc od przedsiębiorców na walkę z epidemią


Strażnicy miejscy i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej mogą już korzystać z plastikowych pojemników na środki spożywcze. Hermetycznie zamykane, łatwe w konserwacji i dezynfekcji, znakomicie sprawdzają się w czasie epidemii do transportowania żywności mieszkańcom w kwarantannie, seniorom i każdej innej osobie, którą koronawirus zamknął w domu. 15 kontenerów to dar polskiego przedstawicielstwa firmy Schoeller Allibert z sie , międzynarodowego producenta palet, pojemników i kontenerów. Filia ma swoją siedzibę w Zabrzu.


Zapasy płynu do dezynfekcji zostały uzupełnione częściowo dzięki darowiznom firm Eskulap z Gliwic oraz Passfilora z Pyskowic. Pierwsza z nich to hurtownia preparatów weterynaryjnych, środków utrzymania higieny oraz pokarmu dla zwierząt, która oprócz 25 litrów środka antyseptycznego przekazała partię rękawiczek ochronnych. Z kolei centrum ogrodnictwa do płynu dorzuciło dozowniki.


Samorząd Pyskowic składa podziękowania firmom, które w tych trudnych czasach pamiętają o innych i podejmują inicjatywy na rzecz dobra nas wszystkich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również