Wiadomości z Pyskowic

Pyskowice: Płynie pomoc od przedsiębiorców na walkę z epidemią

  • Dodano: 2020-04-21 10:00

Epidemia koronawirusa pokazuje, że w zagrożeniu potrafimy być solidarni. W ślad za przyłbicami od spółki PA Nova kolejne firmy przekazują samorządowi środki ochronne. Od Schoeller Allibert trafiły kontenerki na żywność, centrum Passiflora z Pyskowic i hurtownia Eskulap z Gliwic podzieliły się m.in. płynem do dezynfekcji.

Płynie pomoc od przedsiębiorców na walkę z epidemią


Strażnicy miejscy i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej mogą już korzystać z plastikowych pojemników na środki spożywcze. Hermetycznie zamykane, łatwe w konserwacji i dezynfekcji, znakomicie sprawdzają się w czasie epidemii do transportowania żywności mieszkańcom w kwarantannie, seniorom i każdej innej osobie, którą koronawirus zamknął w domu. 15 kontenerów to dar polskiego przedstawicielstwa firmy Schoeller Allibert z sie , międzynarodowego producenta palet, pojemników i kontenerów. Filia ma swoją siedzibę w Zabrzu.


Zapasy płynu do dezynfekcji zostały uzupełnione częściowo dzięki darowiznom firm Eskulap z Gliwic oraz Passfilora z Pyskowic. Pierwsza z nich to hurtownia preparatów weterynaryjnych, środków utrzymania higieny oraz pokarmu dla zwierząt, która oprócz 25 litrów środka antyseptycznego przekazała partię rękawiczek ochronnych. Z kolei centrum ogrodnictwa do płynu dorzuciło dozowniki.


Samorząd Pyskowic składa podziękowania firmom, które w tych trudnych czasach pamiętają o innych i podejmują inicjatywy na rzecz dobra nas wszystkich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.