Wiadomości z Pyskowic

Pyskowiccy policjanci otrzymali podziękowania od wdzięcznej mamy jednego z chłopców

  • Dodano: 2024-02-07 11:15

Najlepszą nagrodą dla policjantów za wykonaną pracę jest wdzięczność osób, którym pomogli. Pyskowiccy policjanci otrzymali podziękowania od matki jednego z dwóch nastolatków, którzy zostali okradzeni przez młodocianych pseudokibiców jednego ze śląskich klubów.

Dwóch nastolatków zostało okradzionych

Do komendanta pyskowickiego komisariatu wpłynęły podziękowania dla policjantów, którzy natychmiast po otrzymaniu informacji o rozboju pojawili się na miejscu. 22 stycznia w Pyskowicach dwóch piętnastolatków, wracających z treningu, zostało zaatakowanych przez czwórkę, jak się później okazało — rówieśników. Ci jednak nie wracali z zajęć sportowych, lecz szukali zaczepki. Pretekst szybko się znalazł, było to kibicowanie innemu niż napastnicy klubowi. Dwóch z czterech młodocianych pseudokibiców wykazało się szczególną agresją werbalną, grożąc przy tym przedmiotem przypominającym pałkę, zażądali oddania toreb. Następnie, razem ze skradzionym mieniem, uciekli. Wartość skradzionych przedmiotów, wraz z zawartością, wyceniono na prawie 2000 złotych (każda).

Szybkie działania policjantów

Nieletni prawdopodobnie sądzili, że pozostaną bezkarni. Nie wiedzieli jednak, że przestępstwo, którego się dopuścili, jest jednym z najsurowiej karanych czynów, a wykrywalność od wielu lat przekracza 90 procent. Niech to będzie przestrogą dla potencjalnych naśladowców.
Nasi policjanci szybko wytypowali, namierzyli i zatrzymali sprawców. Odzyskali skradzione mienie. Sprawą czwórki nieletnich zajmują się policjanci z Referatu ds. Nieletnich gliwickiej komendy. Wszyscy odpowiedzą za popełnione przestępstwo przed sądem dla nieletnich.
Matka jednego z okradzionych chłopców doceniła zaangażowanie funkcjonariuszy, a swoją wdzięczność za profesjonalne wykonanie obowiązków służbowych wyraziła w swoim e-mailu. Policjanci postanowili się nim podzielić z Internautami.

Pyskowiccy policjanci otrzymali podziękowania od wdzięcznej mamy jednego z chłopców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również