Wiadomości z Pyskowic

Przejażdżka hulajnogą zakończona w areszcie

  • Dodano: 2022-06-01 06:30, aktualizacja: 2022-05-31 23:19

Pewien mieszkaniec Pyskowic wybrał się na przejażdżkę hulajnogą elektryczną. Jego niepewna jazda chodnikiem zainteresowała patrolujących okolicę policjantów.

Mężczyzna zatrzymany przedwczoraj koło południa w Pyskowicach, na chodniku przy ul. Wojska Polskiego, był ewidentnie nietrzeźwy, a dodatkowo nie chciał współpracować z legitymującymi go policjantami, kręcąc przy podawaniu danych osobowych. Został przetransportowany do komisariatu w Pyskowicach. Badania wykazały, że w jego krwi znajduje się 1,2 promila alkoholu.

Jak się okazało, zatrzymany podawał stróżom prawa dane osobowe, ale nie swoje. Szybko ustalono, że przyczyną takiego zachowania był fakt, że mężczyznę poszukiwano do odbycia kary pozbawienia wolności - roku i 8 miesięcy.

Podsumowując. 35-latek zapłaci 2500 zł mandatu za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz 500 zł za „kręcenie” danymi i podawanie się za inną osobę. W ramach „promocji” został gratis przekonwojowany do Aresztu Śledczego w Gliwicach, skąd z kolei trafi do docelowego zakładu karnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również