Wiadomości z Pyskowic

Przebudowa ul. Powstańców Śląskich oficjalnie zakończona

  • Dodano: 2021-06-18 09:30

Zarząd Dróg Powiatowych informuje, że 21 czerwca, w poniedziałek, odbędzie się komisyjny odbiór oznakowania przebudowanej części ul.Powstańców Śląskich oraz wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na tym odcinku. Tym samym nastąpi formalne oddanie inwestycji do użytku. Powstała m.in. ścieżka rowerowa, chodniki oraz azyle dla pieszych.

Rozpoczęte ponad pół roku wcześniej prace dotyczyły odcinka o długości ok.720 m, od DK nr 94 do ul.Gliwickiej. W ramach zadania powstały chodnik, ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszo – rowerowy. Co szczególnie ucieszy kierowców, pojawiła się nowa nawierzchnia drogi.

Zadanie objęło również przebudowę sieci wodno – kanalizacyjnej.

Wykonawcą przedsięwzięcia była spółka Eurovia z Kobierzyc. Firma wygrała przetarg ceną 2 632 200,00 zł, przy wstępnie zakładanym budżecie inwestycji na kwotę 4 044 876, 89 zł. Ok. 60 proc. kosztów stanowiły wydatki na przebudowę sieci podziemnej, które pokrył właściciel – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.

Za inwestycję w zakresie prac drogowych odpowiadał administrator – Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach. Ulica Powstańców Śląskich stanowi bowiem jednocześnie drogę powiatową nr 2985S.

Zadanie posiadało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie blisko 900 tys. zł. Swój wkład ma również samorząd Pyskowic, który przekazał na nie sumą 284 538,52 zł.

Inwestycja przełoży się na poprawę estetyki ulicy oraz bezpieczeństwa, przede wszystkim pieszych i rowerzystów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.