Wiadomości z Pyskowic

Przebudowa Powstańców Śląskich na ostatniej prostej

  • Dodano: 2021-05-18 08:30, aktualizacja: 2021-05-17 08:20

Końca dobiega przebudowa wylotowego odcinka ulicy Powstańców Śląskich. Prace powinny zakończyć się zgodnie z planem, czyli do 31 maja br. Powstanie m.in. ścieżka rowerowa oraz chodniki.

Modernizacja ul.Powstańców Śląskich dotyczy odcinka o długości ok.720 m, od DK nr 94 do ul.Gliwickiej. W ramach zadania powstaje chodnik, ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszo – rowerowy. Pojawi się również nowa nawierzchnia, zmianie ulegnie geometria skrzyżowania z ul.Sikorskiego. Przedsięwzięcie obejmuje również przebudowę sieci wodno – kanalizacyjnej, która generalnie została już zrealizowana.

Większość pozostałych elementów inwestycji jest również niemal gotowa. Z informacji administratora ulicy – Zarządu Dróg Powiatowych – wynika, że z zasadniczej części prac do wykonania pozostało jeszcze dobudowanie fragmentu chodnika od strony ul.Czyżyków, ułożenie nawierzchni na ścieżce rowerowej oraz jej uzupełnienie o odcinek w kierunku ogródków działkowych. Oczywiście czekają jeszcze prace wykończeniowe: oznakowanie poziome i pionowe, pobocza, ułożeniu bruku wokół przepustów, humusowanie.

Wykonawcą zadania jest spółka Eurovia z Kobierzyc. Firma wygrała przetarg ceną 2 632 200,00 zł, przy wstępnie zakładanym budżecie inwestycji na kwotę 4 044 876, 89 zł. Ok. 60 proc. kosztów stanowią wydatki na przebudowę wodociągów i kanałów, które pokrywa właściciel sieci – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.

Za inwestycję w zakresie prac drogowych odpowiada administrator – Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach. Ulica Powstańców Śląskich stanowi bowiem jednocześnie drogę powiatową nr 2985S.

Zadanie posiada dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie blisko 900 tys. zł. Swój wkład ma również samorząd Pyskowic, który przekazał na nie sumą 284 538,52 zł. W ten sposób nasze miasto wsparło inwestycję, która przełoży się na poprawę bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych oraz użytkowników rowerów. Ulicą Powstańców Śląskich po zakończeniu przebudowy będzie się też wygodniej jeździć i stanie się ładniejsza.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Franek

    Po co ta wysepka na środku ulicy Powstańców Śląskich? Od jednego z kierowców autobusu usłyszałem żeby nie szło przejechać. Miał rację. Na pewno utrudnia to przejazd autobusom szczególnie tym przegubowym jadącym z Sikorskiego w kierunku obwodnicy oraz dodatkowo podwyższa koszt całej inwestycji i nie poprawia bezpieczeństwa. To nadawałoby się do programu "Absurdy drogowe". Zapomniałby o jeszcze jednej "perełce" czyli tzw. centrum przesiadkowe projekt i wykonanie też pasowałoby do programu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również