Wiadomości z Pyskowic

Ponad 11 mln zł z UE na termomodernizacje

  • Dodano: 2018-05-18 10:45

Niebawem aż 9 miejskich budynków doczeka się termomodernizacji! Urząd Marszałkowski rozstrzygnął bowiem konkurs w ramach RPO WSl ZIT – poddziałanie 4.3.1

Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej. Wszystkie złożone przez nasze miasto wnioski zostały ocenione pozytywnie i wybrane do dofinansowania. Łączna kwota dofinansowania to 10 445 888,66 zł, a dotyczy ono kompleksowej termomodernizacji budynków SP 4, 5 i 6, przedszkoli nr 1, 2 i 5, Miejskiego Żłobka i Urzędu Miejskiego.

Budynki te zostaną ocieplone oraz wymienione zostaną w nich instalacje centralnego ogrzewania oraz oświetlenia. Dodatkowo na dachu budynku Urzędu Miejskiego zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a w SP 5 zostaną przeprowadzone prace związane z modernizacją basenu. Realizacja tych zadań przewidziana jest na lata 2018 -2019. W ramach tego samego konkursu również Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach uzyskał dofinansowanie na termomodernizację w kwocie 918 217,48 zł. Będzie się działo!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.