Wiadomości z Pyskowic

Ponad 11 mln zł z UE na termomodernizacje

  • Dodano: 2018-05-18 10:45

Niebawem aż 9 miejskich budynków doczeka się termomodernizacji! Urząd Marszałkowski rozstrzygnął bowiem konkurs w ramach RPO WSl ZIT – poddziałanie 4.3.1

Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej. Wszystkie złożone przez nasze miasto wnioski zostały ocenione pozytywnie i wybrane do dofinansowania. Łączna kwota dofinansowania to 10 445 888,66 zł, a dotyczy ono kompleksowej termomodernizacji budynków SP 4, 5 i 6, przedszkoli nr 1, 2 i 5, Miejskiego Żłobka i Urzędu Miejskiego.

Budynki te zostaną ocieplone oraz wymienione zostaną w nich instalacje centralnego ogrzewania oraz oświetlenia. Dodatkowo na dachu budynku Urzędu Miejskiego zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, a w SP 5 zostaną przeprowadzone prace związane z modernizacją basenu. Realizacja tych zadań przewidziana jest na lata 2018 -2019. W ramach tego samego konkursu również Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach uzyskał dofinansowanie na termomodernizację w kwocie 918 217,48 zł. Będzie się działo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również