Wiadomości z Pyskowic

Pojawią się trampoliny. Plac Dożynkowy będzie lekko odmieniony

  • Dodano: 2024-05-22 14:30

Pięć trampolin kwadratowych i jedna prostokątna, udostępniona dla dzieci poruszających się na wózkach. Tak będzie wyglądał park trampolin, który pojawi się tego lata na „placu dożynkowym”. Właśnie ogłoszono przetarg w tej sprawie.

Nowe atrakcje w mieście 

Park trampolin to pomysł, które zebrał największą liczbę głosów w ramach głosownia nad propozycjami do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. W efekcie powstanie ogólnodostępna, atrakcyjna przestrzeń, która przyciągnie użytkowników w różnym wieku. Zamontowane na stałe w gruncie trampoliny będą miały różne rozmiary pola, a ich rozstawienie pozwoli na zabawę wielu osobom na raz. Jedna z nich, prostokątna, o wymiarach 2,5 x 1,5 m, będzie spełniać wszystkie wymagania konstrukcyjne, by mogły z niej korzystać osoby poruszające się na wózkach.


W ramach inwestycji przewidziano również montaż dodatkowych elementów małej architektury, w tym ławek parkowych, koszy na odpady i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.
Wokół parku pojawią się ponadto rośliny ozdobne, głównie trawy i byliny kwitnące oraz niewysokie krzewy. Dzięki zastosowaniu gatunków roślin o zróżnicowanym okresie kwitnienia otoczenie będzie kolorowe i pachnące przez większość roku.

Wykonawcę parku poznamy 7 czerwca.


Źródło: UM Pyskowice/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również