Wiadomości z Pyskowic

Pakiety powitalne dla niemowlaków

  • Dodano: 2021-03-11 11:00, aktualizacja: 2022-02-24 15:31

Na początku bieżącego roku wprowadziliśmy niespodziankę dla wszystkich nowo narodzonych mieszkańców Pyskowic. Na każdego maluszka czeka pakiet powitalny, a w nim – kocyk z logiem naszego miasta. Przypominamy, że pakiety dla najmłodszych mieszkańców urodzonych w Pyskowicach wydawane są przy rejestracji urodzenia w USC, a w Wydziale Kultury i Promocji – dla tych, którzy u nas mieszkają, ale przyszli na świat w szpitalu poza naszą miejscowością.

„Kochany Nowy Mieszkańcu Pyskowic! Jest nam niezwykle miło powitać Cię na świecie – i w naszym mieście. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj swoje miejsce na Ziemi" - witamy w gronie pyskowiczan każdego nowego malucha.

Pod życzeniami dla niego i rodziców podpisali się w imieniu samorządu Jolanta Drozd, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach oraz Adam Wójcik, Burmistrz Miasta Pyskowice.

Pakiety powitalne to nowość wprowadzona na początku 2021 r.

Oprócz kartki z życzeniami i akwarelą autorstwa Grzegorza Chudego dla każdego dziecka urodzonego po 31 grudnia 2020 przygotowaliśmy kocyki z logo naszego miasta.

Pakiety czekają w USC i są wydawane przy rejestracji urodzenia, dokonanej także online. Mogą je również odbierać rodzice zameldowani w Pyskowicach, których dziecko przyszło na świat w innym szpitalu z terenu naszego miasta. W takich przypadkach odbiór – w związku z sytuacją epidemiczną - będzie możliwy po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu w Wydziale Kultury i Promocji (tel. 32 332 60 66, 32 332 60 63).

Upominek będzie czekać w Biurze Obsługi Interesanta. Prosimy o zabranie ze sobą aktu urodzenia dziecka oraz dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego zamieszkiwanie na terenie naszego miasta.

Do tej pory swoje pakiety odebrało 12. maluszków. Z niecierpliwością oczekujemy następnych!

Szukasz pomysłu na prezent? Mamy dla Ciebie kilka propozycji. 


Źródło: UM Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również