Wiadomości z Pyskowic

Ostatnie posiedzenie I kadencji Rady Seniorów Miasta Pyskowice

  • Dodano: 2024-05-14 13:15

Wczoraj w sali sesyjnej urzędu miejskiego odbyło się spotkanie kończące I kadencję Rady Seniorów Miasta Pyskowice. Była to okazja do podsumowań i podziękowań za ostatnie 2 lata. Podczas pożegnania radnych I kadencji, warto mieć na uwadze, że trwa nabór do rady na kolejną.

Inicjatywa dla dobrobytu starszych

Powstała w 2022 roku Rada Seniorów Miasta Pyskowice ma charakter konsultacyjny, doradczy oraz inicjatywny. Jej głównym celem jest budowanie dialogu, partnerstwa i współpracy między środowiskiem osób starszych, a władzami lokalnymi i innymi podmiotami związanymi z tym środowiskiem. W skład wchodzi sześć osób, będących przedstawicielami seniorów oraz trzy kolejne, reprezentujące podmioty działające na ich rzecz.

Wczoraj Teresa Gorczyca, przewodnicząca rady I kadencji, przedstawiła sprawozdanie z rozwiązań i inicjatyw podjętych w tym czasie. Nie zabrakło podziękowań dla pozostałych członków rady, jak i wszystkich osób, dzięki którym misja integrowania środowisk senioralnych nadal może się rozwijać.

Swoje podziękowania członkom rady przekazali również goście – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach Jolanta Drozd, sekretarz miasta Agnieszka Kazubek, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Sportu Justyna Fijołek-Ziobrowska, Magda Patkowska w zastępstwie dyrektora OPS, Marek Banasz - kierownik Dziennego Domu „Senior+” oraz Anna Konarska - prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kolejną okazją do podziękowań będzie sesja rady miasta 23 maja br., na którą ustępującą radę seniorów zaprosił burmistrz Pyskowic Adam Wójcik.

Nabór do nowego zarządu

Równocześnie trwa nabór do rady na lata 2024-2026. Kandydatami mogą być osoby w wieku 60 +, które przedstawią poparcie co najmniej 15 mieszkańców w wieku senioralnym, bądź zostaną zgłoszone przez podmioty działające na rzecz osób starszych, w szczególności organizacje pozarządowe oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Każdy taki podmiot może zgłosić jedną propozycję obsadową. Wzory zgłoszeń dostępne są w zakładce https://www.pyskowice.pl/dla-seniorow/rada-seniorow-miasta-pyskowice-ii-kadencji.html, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Sportu Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, pok. 109, tel. 32 332 60 24.


Źródło: UM Pyskowice/ Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również