Wiadomości z Pyskowic

Nowa linia autobusowa nr 209 do Dzierżna już w listopadzie

  • Dodano: 2023-11-02 10:45

6 listopada na ulice Pyskowic po raz pierwszy wyjedzie autobus nr 209. To nowa linia, uruchamiana specjalnie do skomunikowania Dzierżna z resztą miasta pod kątem dojazdu dzieci do szkoły. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza udogodnienie na wniosek mieszkańców i radnych.

Nowy autobus do Dzierżna

Na trasie od przystanku Nad Kanałem Pętla do ul. Szpitalnej jeździć będzie minibus, który zatrzymywać się będzie na przystankach Energetyk - Hotel – Młyńska – Piaskowa – Cegielnia - Piaskownia – Ośrodek Zdrowia – Szkoła – Powstańców Śląskich - Pl. Wyszyńskiego – Szopena - Wojska Polskiego.

Połączenie funkcjonować będzie tylko w dni nauki szkolnej. W związku z jego uruchomieniem do 6 listopada zmianie ulegną rozkłady linii 208 i 707. W nowym rozkładzie ostatniej z linii zostanie uwzględniona zmiana, która również ma celu ułatwienie młodzieży powrotu do domu po zajęciach szkolnych – kurs z Pl. Wyszyńskiego do Dzierżna z godz. 15.57 zostanie przesunięty na 16.07.

Jednocześnie ZTM informuje, że w związku z zakończeniem prac przy inwestycji Stacja Kultury 6 listopada przywrócona zostanie obsługa przystanku Pyskowic Dworzec PKP w stałej lokalizacji, obok dworca.

Szczegóły dotyczące zmian na stronie ZTM wraz z rozkładem jazdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również