Wiadomości z Pyskowic

Nietrzeźwi kierowcy na terenie powiatu gliwickiego. Lista się nie zmniejsza!

 • Dodano: 2023-06-14 07:30, aktualizacja: 2023-06-14 07:46

Gliwiccy policjanci zatrzymują średnio ośmiu kierujących w stanie nietrzeźwym (lub po użyciu) na dobę.

Zaprezentowali listę zatrzymań tylko od 10 czerwca. Zapewniają, że poprzednie dni były pod tym względem podobne. Doświadczenie wskazuje, że w kolejnych, nadchodzących, nie będzie inaczej.

10 czerwca:

 • Gliwice ul. Sikorskiego 16, godzina 07:12. Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali mężczyznę lat 45 (zam. Gliwice), który kierował rowerem na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości - 0,8 promila. Sprawca ukarany w postępowaniu mandatowym – 2500 zł.
 • Pyskowice ul. Wyzwolenia 3, godzina 10:14. Policjanci WRD KMP Gliwice zatrzymali rowerzystę lat 62 (zam. Pyskowice), który będąc w stanie nietrzeźwości miał 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i kierował rowerem na drodze publicznej. Ukarano go mandatem karnym w wysokości 2500 zł.
 • Przyszowice ul. Gliwicka 34, godzina 11:58. Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali mężczyznę lat 27 (zam. Przyszowice), który będąc w stanie nietrzeźwości miał 2,7 promila alkoholu i kierował rowerem. Wobec sprawcy zastosowano postępowanie mandatowe i ukarano grzywną w wysokości 2500 zł.
 • Gliwice ul. Akademicka Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali kierującego lat 42 (zam. powiat gliwicki), który będąc w stanie nietrzeźwości miał 2,65 promila alkoholu i kierował samochodem marki Audi A7. Ponadto, na rondzie wymusił pierwszeństwo przejazdu i spowodował kolizję z prawidłowo poruszającym się rowerzystą lat 23 (zam. w Gliwicach), po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Postępowanie prowadzi KP III w Gliwicach. Zatrzymano prawo jazdy.
 • Godzina 11:22 - Gliwice, Plac Niepodległości: Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali rowerzystę w wieku 50 lat (zam. w Gliwicach), który będąc w stanie nietrzeźwym (2,4 promila), kierował rowerem po drodze publicznej. Zastosowano postępowanie mandatowe – 2500 zł.
 • Autostrada A1, węzeł Knurów, godzina 12.05: Policjanci KAP Gliwice zatrzymali kierowcę volkswagena w wieku 42 lat, który był w stanie po użyciu. Postępowanie prowadzi KP Knurów.
 • Godzina 11:01 - Pyskowice, ul. Wojska Polskiego: Policjanci WRD KMP Gliwice zatrzymali mieszkańca Pyskowic w wieku 31 lat, który będąc po użyciu alkoholu (0,45 promila), kierował rowerem na drodze publicznej. Ukarano go mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.
 • Godzina 12:04 - Gliwice, ul. Jagodowa: Policjanci WRD KMP w Gliwicach dokonali zatrzymania rowerzysty w wieku 75 lat (zam. w powiecie gliwickim), który kierował rowerem po drodze publicznej, będąc po użyciu alkoholu (0,3 promila). Ukarano go mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

11 czerwca

 • Łany, ul. Pyskowicka 40: Funkcjonariusze WRD KMP Gliwice zatrzymali rowerzystę w wieku 52 lat (zam. powiat gliwicki), który będąc w stanie nietrzeźwości (0,85 promila), kierował rowerem po drodze publicznej. Ukarano go mandatem karnym w wysokości 2500 zł.
 • Godz. 10:22, Knurów, ul. Niepodległości: Funkcjonariusze WRD KMP Gliwice dokonali zatrzymania mężczyzny w wieku 58 lat (zam. Rybnik), który będąc w stanie nietrzeźwości kierował rowerem (0,83 promila). Ukarany został grzywną w wysokości 2500 złotych.
 • Godz. 17:47, Gliwice, ul. Odrowążów: Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali kobietę w wieku 39 lat (zam. Gliwice), która będąc w stanie nietrzeźwości (0,8 promila) kierowała pojazdem marki Mazda. Zatrzymano jej elektronicznie prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KP V w Gliwicach.
 • Godz. 22:02, Gliwice, ul. Zwycięstwa: Funkcjonariusze WRD KMP w Gliwicach zatrzymali mężczyznę w wieku 39 lat (zam. w Zabrzu), który będąc w stanie nietrzeźwości (1,2 promila) kierował hulajnogą. Kierującego ukarano mandatem w wysokości 2500 zł.
 • Godz. 19:44, Gliwice, ul. Odrowążów: Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali mieszkańca Gliwic w wieku 40 lat, który będąc w stanie nietrzeźwości (0,83 promila), kierował pojazdem marki Skoda Superb po drodze publicznej. Zatrzymano jego elektronicznie prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KP V w Gliwicach.
 • Godz. 16:49, Gliwice, ul. Odrowążów: Funkcjonariusze WRD KMP Gliwice zatrzymali mężczyznę w wieku 40 lat (zam. Gliwice), który będąc po użyciu alkoholu (0,26 promila), kierował motorowerem po drodze publicznej. Postępowanie prowadzi Wydział Prewencji KMP Gliwice.

12 czerwca

 • Godz. 6:00, Gliwice, ul. Reymonta: Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali mężczyznę w wieku 63 lat (zam. Ruda Śląska), który będąc w stanie nietrzeźwości (0,8 promila) kierował pojazdem marki Skoda Citygo na drodze publicznej. Postępowanie prowadzi KP V w Gliwicach. Prawo jazdy zatrzymane za pokwitowaniem.
 • Godz. 09:16, Autostrada A4 węzeł Kleszczów: Policjanci WRD KMP Gliwice zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę w wieku 36 lat (zam. N. powiat raciborski), który znajdując się w stanie nietrzeźwości (2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował samochodem marki Renault po drodze publicznej. Postępowanie prowadzi KP Pyskowice. Prawo jazdy kierującego zatrzymano za pokwitowaniem.
 • Godz. 07:09, Wilcza, ul. Karola Miarki: Funkcjonariusze WRD KMP w Gliwicach zatrzymali kobietę w wieku 50 lat (zam. Knurów pow. gliwicki), która będąc w stanie nietrzeźwości (0,8 promila) kierowała pojazdem marki Toyota. Postępowanie prowadzi WK KP w Knurowie.
 • Godz. 10:17, Gliwice, ul. Poli Gojawiczyńskiej: Funkcjonariusze WRD KMP Gliwice zatrzymali rowerzystę w wieku 59 lat (zam. Gliwice), który będąc w stanie nietrzeźwości (1,6 promila) kierował rowerem po drodze publicznej. Zastosowano postępowanie mandatowe w wysokości 2500 zł.
 • Godz. 07:10, Widów, ul. Gliwicka: Policjanci WRD KMP Gliwice zatrzymali kierującego w wieku 18 lat (zam. powiat tarnogórski), który znajdując się w stanie nietrzeźwości (2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował samochodem marki BMW po drodze publicznej. Dodatkowo, w tym samym miejscu i czasie spowodował kolizję drogową. Postępowanie prowadzi KP Pyskowice.
 • Godz. 06:23, Gliwice, ul. Daszyńskiego: Funkcjonariusze WRD KMP Gliwice zatrzymali mężczyznę w wieku 62 lat (zam. Gliwice), który będąc w stanie nietrzeźwości (1,05 promila) kierował samochodem marki Mazda na drodze publicznej. Postępowanie prowadzi KP I w Gliwicach.
 • Godz. 18:14, Gliwice, ul. Uszczyka: Policjanci OW Sztab Policji KMP Gliwice zatrzymali mężczyznę w wieku 47 lat (zam. w Gliwicach), który kierował rowerem poruszając się po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości (1,3 promila). Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
 • Godz. 5:20, Gliwice, ul. Słoneczna: Funkcjonariusze WRD KMP Gliwice zatrzymali mężczyznę w wieku 55 lat (zam. Gliwice), który kierował samochodem marki VW na drodze publicznej będąc w stanie po użyciu alkoholu (0,32 promila). Postępowanie prowadzi KP I w Gliwicach. Zatrzymano prawo jazdy.
 • Godzina 19:32, Gliwice, ul. Młodzieżowa: Policjanci WRD KMP w Gliwicach zatrzymali mężczyznę w wieku 60 lat (zam. Gliwice), który kierował rowerem na drodze publicznej będąc w stanie po użyciu alkoholu (0,4 promila). Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

Jeżeli ktoś decyduje się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (a jego zawartość we krwi przekracza 0,5 promila), wówczas to przestępstwo, za które grozi: grzywna uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10 do 2 tys. zł za stawkę dzienną, czyli maksymalna grzywna to nawet ponad 1 mln zł), ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, od 5 tys. do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również