Wiadomości z Pyskowic

Nauka w cieniu epidemii. MEN podaje zalecenia dla dzieci i rodziców

  • Dodano: 2020-08-14 09:00

Minister edukacji narodowej podpisał wczoraj pięć rozporządzeń, które pozwolą szkołom wprowadzić odpowiednie, dostosowane do sytuacji rozwiązania. Co do zasady, od 1 września uczniowie rozpoczną naukę stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN. Do pracy w tradycyjnym trybie przygotowują się również placówki w Pyskowicach. Duża odpowiedzialność spoczywa na samych uczniach i rodzicach. Zalecenia dla nich podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na wspólnej konferencji Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej i Izabela Kucharska, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego podali wytyczne dotyczące organizacji pracy szkół w sytuacji zagrożenia COVID-19. Specjalne obostrzenia dotyczą placówek na obszarach wyodrębnionych w strefy żółte i czerwone z uwagi na większe ryzyko zakażeniem wirusem, które nie obejmują miasta Pyskowice. Zaprezentowano też możliwe warianty zawieszenia zajęć przez dyrektora szkoły  oraz procedury na wypadek podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2.

Na swojej stronie internetowej MEN opublikował najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w związku z powrotem uczniów do szkół i placówek od 1 września 2020 r. To obszerny zbiór kilkudziesięciu pytań, które mogą być pomocne dla rodziców, dzieci i nauczycieli.

W formie plakatów przygotowano również zbiór wskazówek dla uczniów i rodziców, które stanowią podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w szkole, w drodze do niej czy podczas spędzania wolnego czasu. Prezentujemy je w linkach poniżej.

Zasady dla ucznia.

Wskazówki dla rodzica.


Źródło: UM Pyskowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również