Wiadomości z Pyskowic

Na co idą Twoje pieniądze? Zobacz graficzne przedstawienie Budżetu Miasta Pyskowice

  • Dodano: 2020-03-13 08:15, aktualizacja: 2020-03-10 11:40

Każdy pyskowiczanin może szybko i wygodnie sprawdzić jak wygląda budżet na rok bieżący, jakich gmina spodziewa się dochodów, na co zamierza je wydać i ile pieniędzy na komunikację miejską, drogi czy szkoły pochodzi konkretnie z jego podatku.

Internetowy serwis to nowość, z której mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać jako jedni z pierwszych.

Od 5 marca, aby dowiedzieć się, jak wygląda plan finansowy Pyskowic nie trzeba już sięgać po opasłą uchwałę budżetową. Wystarczy odwiedzić stronę  nacoidamojepieniadze.pl Nawet nie raz, ale warto to robić regularnie. Dane bedą bowiem aktulizowane ma bieżąco, pod kątem zmian dokonywanych przez samorząd w prognozie dochodów i wydatków. 

Portal to kompendium wiedzy o finansach miasta w atrakcyjnej formie.  Wszystkie informacje pochodzą z budżetu Pyskowic z podziałem na dziedziny, np. oświata i wychowanie, rodzina, administracja publiczna, gospodarka komunalna i ochrona środowiska, kultura fizyczna. Mieszkańcy znajdą tutaj również dane dotyczące wysokości dochodów i ich źródeł, wydatków bieżących oraz inwestycyjnych. Nowością jest to, że mogą to również zrobić pod kątem swojego podatkowego wkładu. Wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto sprawdzą, ile gmina z ich pieniędzy miesięcznie przeznacza na pomoc społeczną, kulturę, żłobek.

Samorząd Pyskowic konsekwentnie dba o przejrzystość finansów i wydatków publicznych. Rozwiązanie jest kolejnym przykładem tych działań. Nie wszyscy posiadają czas i ochotę, by wertować uchwałę budżetową– dokument liczący kilkadziesiąt stron. Obecnie mają to zaprezentowane w bardzo przejrzysty i przystępny sposób. Co więcej. Chcemy  pokazać, że każdy z mieszkańców płacąc podatki ma swój udział w rozwoju miasta. A w jakiej części? Można to sprawdzić samemu wchodząc na stronę  nacoidamojepieniadze.pl – zachęca Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Aby dowiedzieć się więcej, na co miasto wydaje pieniądze, można skorzystać z trzech sposobów – odwiedzając bezpośrednio stronę nacoidamojepieniadze.pl, klikając  w baner u góry głównej strony lub poprzez zakładkę Budżet Gminy 2020.

Projekt został zrealizowany z środków miejskich w kwocie blisko 3,6 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również