Wiadomości z Pyskowic

Mobilne Biuro Czystego Powietrza odwiedzi Pyskowice

  • Dodano: 2020-08-26 16:45

Jesteś zainteresowany wymianą starego pieca? Chętnie skorzystałbyś z dofinansowania na ten cel, ale nie wiesz jak to zrobić? Już 1 września będziesz mógł skorzystać w tym względzie z pomocy ekspertów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W ten dzień na rynku stanie Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze.

Spotkanie odbędzie się w godz.13.30 – 17.00. Będzie to okazja, by dowiedzieć się więcej na temat termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów. Eksperci pomogą również w wypełnieniu wniosku o dotacje.

Mobilne Biura to inicjatywa ministra klimatu, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do pierwszych dni września.


- Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.


Spotkanie na rynku prowadzone będzie z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by było bezpieczne dla mieszkańców.


Akcja prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również