Wiadomości z Pyskowic

Mieszkanka Pyskowic prowadziła pod wpływem alkoholu. 40-latka miała prawie 2 promile!

  • Dodano: 2023-06-19 07:00, aktualizacja: 2023-06-19 10:56

Pewna mieszkanka Pyskowic wsiadła za kierownicę swojego volkswagena i ruszyła na spotkanie w stanie upojenia alkoholowego. W centrum tego miasta doszło do uszkodzenia 5 samochodów. 40-letnia sprawczyni była kompletnie pijana - alkomat pokazał prawie 2 promile.

To nie koniec nieodpowiedzialnych kierowców w powiecie gliwickim

W Paczynie kierujący osobowym bmw najpierw uszkodził czyjeś ogrodzenie, a następnie wjechał w prawidłowo zaparkowanego forda. 40-latek miał prawie 1,7 promila.

Najwyraźniej istnieje grupa ludzi, do których nie dociera informacja o kłopotach, jakie spotykają nietrzeźwych kierujących. Należy zaznaczyć, że ryzykują oni nie tylko utratą prawa jazdy czy wysokimi grzywnami, ale także kładą na szali zdrowie i życie swoje oraz innych osób.

Gliwiccy policjanci zatrzymują średnio ośmiu nietrzeźwych kierujących (lub tych po użyciu alkoholu) na dobę. A przepisy prawa są bezwzględne dla pijanych za kółkiem. Oznaczają utratę prawa jazdy i kilku-, kilkudziesięciotysięczne grzywny.

Wielu zapomina jeszcze o innych, niejednokrotnie dotkliwszych konsekwencjach. Gdy ktoś decyduje się prowadzić po spożyciu alkoholu, musi liczyć się z faktem, że ubezpieczenie OC nie pokryje kosztów zadośćuczynienia za wyrządzoną szkodę, gdy sprawca ma powyżej 0,2 promila.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również