Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Martwe ptaki - aktualna sytuacja

  • Dodano: 2018-01-24 11:30

Aktualizacja

Na dzień 23 stycznia 2018 roku odebrano z terenu Gminy Pyskowice i zutylizowano 152 sztuki martwych ptaków (145 kawek, 7 gołębi). Jak już wcześniej informowaliśmy bezpośrednią przyczyną ich śmierci była niewydolność wielonarządowa, do której doszło w wyniku posocznicy wywołanej przez pałeczki Salmonella z grupy 0:4 (BO). 

Apelujemy do pyskowiczan o zachowanie szczególnej ostrożności. W takiej sytuacji najlepiej ptaków nie dokarmiać, nie dotykać ich, ani ich odchodów. Prosimy pod tym kątem zwracać szczególną uwagę na dzieci i czworonogi. Apelujemy również o wyrzucanie śmieci w zawiązanych workach i zamykanie klap kontenerów śmietnikowych. W przypadku napotkania martwych ptaków prosimy mieszkańców o zgłaszanie takiego faktu Straży Miejskiej pod numer tel. 986 lub 32 332 60 06.


26 grudnia br. otrzymano informację o kilkunastu martwych ptakach leżących głównie na terenie parku przy placu Józefa Piłsudskiego w Pyskowicach.

Na miejsce wezwano pracowników firmy zajmującej się utylizacją padliny z terenu miasta. Ptaki zostały zebrane i zabezpieczone przez lekarza weterynarii w celu przekazania do badań patologicznych mających ustalić przyczynę ich śmierci. W chwili obecnej strażnicy kontrolują teren miasta w celu lokalizacji ewentualnych martwych ptaków i zgłoszenia ich do usunięcia.

Prosimy mieszkańców, aby w przypadku napotkania martwych ptaków o ich nie dotykanie oraz zgłoszenie padliny do Straży Miejskiej pod numer tel. 986 lub 32 332 60 06.

Najnowsze informacje z Pyskowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.