Pyskowice - portal miejski Pyskowice.com.pl

Wiadomości z Pyskowic

Kupując świadomie walczysz ze smogiem

  • Dodano: 2018-03-26 11:15

Materiały informacyjne dotyczące walki ze smogiem i założeń uchwały antysmogowej dla regionu pojawiły się w marketach budowlanych.

Wiosna to dobry moment na wymianę pieca, czy kotła, ponieważ ceny oferowane przez producentów są wówczas niższe, stąd pomysł, by informacje dotyczące aktualnych wymagań związanych z uchwałą antysmogową znalazły się w marketach budowlanych.

To kolejny krok w walce ze smogiem. Chcemy uświadamiać mieszkańców, jakie są skutki palenia złymi jakościowo paliwami w przestarzałych piecach, stąd pomysł, żeby dotrzeć z tymi informacjami do osób, które budują dom lub planują zakup nowego pieca, a sklepy budowlane są bardzo dobrym miejscem, by dotrzeć do nich z tą informacją” – podkreśla marszałek Wojciech Saługa.

Do akcji włączyły się wszystkie sklepy sieci Castorama i Leroy Merlin w województwie śląskim. Materiały informacyjne są dostępne w 22 sklepach – 9 Leroy Merlin i 13 Castoramach. W sklepach sieci Castorama znajdują się naklejki podłogowe, plakaty i ulotki, a w Leroy Merlin tylko plakaty i ulotki.

W materiałach znajdują się informacje dotyczące uchwały antysmogowej, która obowiązuje w regionie od 1 września 2017 roku i o wpływie zanieczyszczenia na nasze zdrowie i życie. Warto pamiętać, że nie wolno palić wilgotnym drewnem, węglem brunatnym, mułem węglowym, czy flotami, a stary piec należy wymienić na kocioł klasy 5.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.