Wiadomości z Pyskowic

Już jest! „Raport o stanie gminy za 2020 r.”

  • Dodano: 2021-06-16 10:15

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym został przygotowany "Raport o stanie gminy za 2020 r." Na ponad 200 stronach zaprezentowane zostały dane dotyczące finansów miasta, najważniejszych inwestycji, statystyk oraz wydarzeń, realizacji programów, strategii, uchwał Rady Miejskiej w minionym roku.

Dokument dostępny jest na stronie www.pyskowice.pl w bloku URZĄD MIEJSKI, zakładka „Raport o stanie gminy”.

To już trzeci „Raport o stanie gminy”

W pigułce, w przejrzysty sposób, przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku – a niewątpliwie był on wyjątkowy. Na przełomie lutego i marca świat opanowała pandemia wirusa Covid-19, która dotknęła także nasze miasto.

„Jestem dumny, że pomimo trudności zadania i cele wyznaczone na 2020 r. udało się zrealizować. Dziękuję Radzie Miejskiej za wsparcie, porozumienie oraz wiele trudnych decyzji (Ś). Specjalne podziękowania, w związku z sytuacją epidemiczną, kieruję w tym miejscu do wszystkich, którzy włączyli się w łańcuch pomocy i ludzkiej życzliwości. Dziękuję służbom, pracownikom branż, którzy wykonywali pracę na rzecz mieszkańców, dziękuję wolontariuszom niosącym bezinteresowną pomoc.

Drodzy Mieszkańcy, dziękuję przede wszystkim Wam, za społeczną mobilizację, dyscyplinę, gotowość wspierania innych. I proszę Was, abyście do czasu wygaśnięcia epidemii nadal kierowali się rozwagą, odpowiedzialnością i wzajemną solidarnością” – rozpoczyna „Raport ...” w swoim słowie wstępnym Burmistrz Miasta Pyskowice Adam Wójcik.

Debatę nad dokumentem zaplanowano na najbliższą sesję Rady Miejskiej, 24 czerwca 2021 r. Na tym samym posiedzeniu rozpatrywany będzie również projekt uchwały w sprawie absolutorium dla burmistrza miasta.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.