Wiadomości z Pyskowic

Groził pobiciem i nakazał wydanie portfela. Rozbój z finałem w areszcie w Pyskowicach

  • Dodano: 2023-03-14 07:00, aktualizacja: 2023-03-13 21:08

W czwartek, 9 marca, do pyskowickich stróżów prawa zgłosił się 50-letni mężczyzna, zaczepiony na przystanku autobusowym przez parę, która nakazała mu wydanie portfela i groziła pobiciem. Pokrzywdzonemu skradziono kartę do bankomatu, gotówkę w kwocie 20 zł, papierosy oraz zapalniczkę. Sprawcy długo łupem jednak się nie cieszyli.

Pyskowiccy kryminalni natychmiast rozpoczęli intensywne działania śledcze, które doprowadziły do wytypowania i namierzenia przestępczej pary. Zatrzymano 27-letniego mężczyznę oraz 35-letnią kobietę, podejrzanych o dokonanie tego czynu.

Oboje usłyszeli zarzut rozboju

W sobotę prokurator sporządził do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Wobec zebranych przez policjantów, dodajmy – mocnych, dowodów sąd nie miał żadnych wątpliwości i aresztował tymczasowo mężczyznę. Na czas prowadzonego śledztwa podejrzana o współudział kobieta będzie przebywać pod dozorem policji.

Sprawcy rozbojów, czyli okradania ludzi z użyciem groźby lub pobicia, nigdy nie są traktowani łagodnie. To poważne przestępstwo ścigane jest przez Policję do skutku i surowo karane przez sądy.

Przypomina się potencjalnym naśladowcom, że poziom wykrywalności przestępstw rozbójniczych w rejonie podległym gliwickiemu garnizonowi od lat przekracza 90 procent, a w ubiegłym roku było to aż 92 proc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Pyskowice.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również